آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68027
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیر پایگاه برج جهانی قابوس گنبدکاووس گفت: سیستم الکترونیکی مجازی برج قابوس میراث جهانی گنبدکاووس بلندترین برج آجری جهان برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی راه‌اندازی شد.

  سیستم الکترونیکی مجازی برج قابوس راه‌اندازی شد

  آوای شمال/جاوید ایمانیان امشب در حاشیه جشن نوروزگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در حاشیه این نوروزگاه از سیستم الکترونیکی مجازی هولوگرام واقع در خود بنای برج قابوس پرده‌برداری خواهد شد. مدیر پایگاه برج جهانی قابوس گنبدکاووس افزود: این سیستم برای نخستین بار در کشور در سایت میراث جهانی گنبدکاووس راه‌اندازی شد و به […]

  آوای شمال/جاوید ایمانیان امشب در حاشیه جشن نوروزگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در حاشیه این نوروزگاه از سیستم الکترونیکی مجازی هولوگرام واقع در خود بنای برج قابوس پرده‌برداری خواهد شد.

  مدیر پایگاه برج جهانی قابوس گنبدکاووس افزود: این سیستم برای نخستین بار در کشور در سایت میراث جهانی گنبدکاووس راه‌اندازی شد و به دو زبان فارسی و لاتین برای راهنمایی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است.

  ایمانیان ادامه داد: این سیستم با بدنه مانکن و سر مجازی سه‌بعدی با سر سه هنرمند استانی ساخته شده و ضمن خوشامدگویی اطلاعات لازم در زمینه قابوس‌بن وشمگیر، سلسله آل زیار و معرفی بنا برج قابوس را به مسافران می‌دهد.

  وی تصریح کرد: این تکنولوژی تنها در اروپا و آمریکا است و در ایران برای نخستین بار در برج قابوس راه‌اندازی شده است.

  مدیر پایگاه برج جهانی قابوس گنبدکاووس همچنین اظهار داشت: سیستم اصلاح کانال دفع رطوبت اطراف برج قابوس با اعتبار ۱۵ میلیون تومان پس از یک‌ماه به اتمام رسید.

  ایمانیان اظهار کرد: این کانال به‌صورت مکشی رطوبت صعودی بنا را دفع می‌کند و قطب جاذبه برای گردشگران خواهد بود.

  وی همچنین با اشاره به برنامه‌ها برای مسافران نوروزی در برج قابوس اظهار داشت: در محوطه برج قابوس، ۷۵ غرفه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در ایام تعطیلات نوروز دایر شده است.

  مدیر پایگاه برج جهانی قابوس گنبدکاووس افزود: کنار غرفه‌ها، تعداد ۴۰ آلاچیق ترکمن برای عرضه غذاهای محلی، صنایع دستی، عکاسی و برگزاری مراسم و جشن‌های نوروزی در این محوطه دایر شده است.

  انتهای پیام/*

  برچسب ها :

  نظرات