آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67975
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  پاسخ پدافندی ارتش سوریه نشان داد که نیروهای سوری از المان ها و ابزارهای لازم برای مقابله با جنگنده های ارتش اسرائیل برخوردارند و در این زمینه سامانه های "سام 5" ، "اس-200" وجود دارد.

  حمایت جنگنده‌های اسرائیلی از تکفیری‌های داعش در “تدمر”/موشک‌های سطح به هوای سوریه قاتل جنگنده‌های صهیونیست + تصاویر

  آوای شمال/ارتش و نیروهای مردمی سوریه در جنگ با تروریست های تکفیری داعش به موفقیت های مهمی نائل آمدند و در این زمینه پیروزی های بدست آمده در ریف دمشق و شرق حلب موید همین موضوع است. نیروهای ارتش سوریه هر زمان در جنگ با تروریست های تکفیری به موفقیت نائل می‌آیند موجبات خشم بیشتر […]

  آوای شمال/ارتش و نیروهای مردمی سوریه در جنگ با تروریست های تکفیری داعش به موفقیت های مهمی نائل آمدند و در این زمینه پیروزی های بدست آمده در ریف دمشق و شرق حلب موید همین موضوع است.

  نیروهای ارتش سوریه هر زمان در جنگ با تروریست های تکفیری به موفقیت نائل می‌آیند موجبات خشم بیشتر ارتش رژیم صهیونیستی را فراهم می کنند.
  صهیونیست ها هر زمان در مناطق مختلف سوریه موفقیت های نیروهای سوری را می بینند به عنوان عقبه پشتیبانی داعش، جبهه النصره، جیش الاسلام و ارتش آزاد حملاتی را علیه نظام قانونی سوریه تدارک می بینند و بهانه آن ها هم مبارزه با جلوگیری از انتقال سلاح به لبنان است.
  اما اخیرا حمله ای به مناطق مرکزی سوریه و پایگاه های نظامی ارتش سوریه و مقاومت در “استان حمص” صورت گرفته است که در آن ۴ جنگنده رژیم صهیونیستی مواضعی را در این استان (حومه تدمر) هدف قرار دادند.
  شلیک مقتدارانه پدافند هوایی سوریه/موشک‌های سطح به هوا قاتل جنگنده‌های صهیونیست + تصاویر

  تلویزیون الاخباریه سوریه به نقل از فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح این کشور گزارش داد: چهار فروند هواپیمای اسرائیلی از طریق آسمان لبنان، وارد آسمان منطقه “البریج” در سوریه شدند و یکی از پایگاههای نظامی را در نزدیک تدمر، حومه شرقی حمص، هدف قرار دادند.

  سامانه دفاع هوایی سوریه به این تجاوز واکنش نشان داد و یکی از هواپیماها را در داخل اراضی اشغالی سرنگون کرد و هواپیمای دیگر نیز آسیب دید و در نتیجه دیگر هواپیماها وادار به فرار شدند.

  رسانه های صهیونیستی اعلام کردند ارتش سوریه نخستین بار از موشک‌های ضدهوایی “اس ای ۵ ” ساخت روسیه برای شلیک به طرف جنگنده‌های این رژیم استفاده کرد.

  البته مقامات  صهیونیست مدعی هستند که هدف از اقدامات اخیر مقابله با مقاومت اسلامی است. بنیامین نتانیاهو  نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بر تلاش این رژیم برای مقابله با رسیدن سلاح به دست حزب‌الله لبنان تاکید کرد. وی مدعی شد: راهبردی پیشین خود در ممانعت از انتقال سلاح به «حزب‌الله» لبنان را ادامه خواهند داد و شاهد اقداماتی برای انتقال سلاح به حزب‌الله هستیم و ما انعطاف پذیری عملیاتی و اطلاعاتی کافی برای مقابله با آن را داریم.
  اما هدف از اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی را می توان در چند محور مطرح کرد:

  ۱-ارتش رژیم صهیونیستی از قدرت گرفتن مقاومت در جبهه جنوبی سوریه واهمه دارد و به همین دلیل حملاتی را در این زمینه از سال ۲۰۱۱ میلادی انجام داده است که تعداد این حملات به نزدیک ۱۷ مورد از آغاز جنگ سوریه می رسد.

  ۲-شکست های اخیر جبهه النصره و همپیمانانش در جبهه جنوبی سوریه؛ رژیم صهیونیستی را نگران کرده و آن ها با حملات هوایی در حقیقت یک مسکن کوتاه مدت را به تکفیری های جبهه جنوبی تزریق می کنند.

  ۳-اسرائیل در ۶ سال اخیر به عنوان یک حامی سرسخت برای تروریست های تکفیری داعش مطرح شده است. برای مثال حملات اخیر نشان می‌دهد که ارتش رژیم صهیونیستی از موفقیت های نیروهای سوری و مقاومت در “حمص” و “دیرالزور” خشمگین است و با حملات هوایی به دنبال کمک به تکفیری های داعش است.

  ۴-پاسخ پدافندی ارتش سوریه نشان داد که نیروهای سوری از المان ها و ابزارهای لازم برای مقابله با جنگنده های ارتش اسرائیل برخوردارند و در این زمینه سامانه های “سام ۵” ، “اس-۲۰۰”  وجود دارد.
  شلیک مقتدارانه پدافند هوایی سوریه/موشک‌های سطح به هوا قاتل جنگنده‌های صهیونیست + تصاویر
  شلیک مقتدارانه پدافند هوایی سوریه/موشک‌های سطح به هوا قاتل جنگنده‌های صهیونیست + تصاویر
  ۵-دولت روسیه هم برای مقابله با ارتش رژیم صهیونیستی از ابزارهایی همچون سامانه موشکی “اس-۳۰۰” و “اس-۴۰۰” برخوردار است و  می تواند به تجاوزهای آتی اسرائیل پاسخ دهد. در این زمینه “مسکو” تذکراتی را به رژیم صهیونیستی داده است. میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و فرستاده رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه، گفت: روسیه از سفیر رژیم صهیونیستی درباره تجاوز هوایی به سوریه توضیح خواسته است. وی افزود: از سفیر اسرائیل در مسکو خواستیم تا درباره حادثه ورود هواپیماهای اسرائیلی به آسمان سوریه توضیح دهد.

  البته برخی تحلیلگران هم مدعی هستند که مقاومت به دنبال متقاعد کردن اسرائیل برای عدم حمله به حزب الله در سوریه است. ایهود یعری تحلیلگر امور عربی کانال دوم تلویزیون اسرائیل مدعی شد: ایران و سوریه تلاش می کنند اسرائیل را وادار کنند تا در حمله به کاروان های سلاح برای حزب الله، بازنگری کند. مسئله این حملات دیگر مسئله پنهانی نیست و اسرائیل به طور رسمی اعلام کرد حملاتی به سوریه خواهد داشت.

  البته حملات ارتش سوریه به جنگنده های اسرائیلی نشان دهنده  پوشالی بودن برتری هوایی اسرائیل است. “نعام امیر” تحلیلگر مسائل نظامی رژیم صهیونیستی، واکنش اخیر سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه در شلیک به سمت جنگنده های اسرائیلی را حادثه ای دراماتیک توصیف کرد و گفت: برتری هوایی ما زیر سوال رفته و معادلات امنیتی دستخوش تغییر قرار گرفته است.
  شلیک مقتدارانه پدافند هوایی سوریه/موشک‌های سطح به هوا قاتل جنگنده‌های صهیونیست + تصاویر

  مجموعا اگر حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی کاهش نیابد قطعا پدافند هوایی سوریه با امکانات لازم آماده پاسخگویی به هرگونه اقدام نظامی است و این موضوع را در حمله پدافندی اخیر نشان داده است.

  برچسب ها :

  نظرات