آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67944
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  هدف قرار گرفتن جنگنده رژیم صهیونیستی به دست نیروهای پدافند هوایی سوریه نشان می دهد که پس از آزادسازی حلب، تدمر و دیگر مناطق سوریه از کنترل گروه های تروریستی معادله در میدان های نبرد به سود دولت سوریه تغییر کرده است.

  پیام‌های سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی

  آوای شمال/گروه‌های تروریستی که در دمشق و حمص دست به اقدام تروریستی زدند این حمله‌ها را بدون هدف انجام ندادند. بلکه طرح این اقدام‌های جنایتکارانه توسط حامیان تروریست‌ها به دقت مورد بررسی قرار گرفته است و آنها از این اقدام خود چندین هدف را دنبال می‌کنند. گروه‌های تروریستی در میدان های نبرد پی در پی […]

  آوای شمال/گروه‌های تروریستی که در دمشق و حمص دست به اقدام تروریستی زدند این حمله‌ها را بدون هدف انجام ندادند. بلکه طرح این اقدام‌های جنایتکارانه توسط حامیان تروریست‌ها به دقت مورد بررسی قرار گرفته است و آنها از این اقدام خود چندین هدف را دنبال می‌کنند.

  گروه‌های تروریستی در میدان های نبرد پی در پی در حال شکست خوردن هستند و آنان موفق نشده‌اند اوضاع میدان های نبرد را به سود خود تغییر دهند. حامیان این تروریست‌ها نمی خواهند  ثبات در سوریه برقرار شود و پس از هزینه میلیاردها دلار طرح آنان نابود شود. آمریکا، ترکیه و عربستان از این مساله بسیار نگران هستند.

  این کشورها به خوبی می‌دانند که در سطح بین الملل برای پایان دادن به جنگ سوریه و تشکیل کمیته نظارت بین المللی و جداسازی گروه‌های تروریستی از گروه‌های مخالف اتفاق نظر وجود دارد. این کشورها به سوریه چشم طمع دوخته‌اند و هدف‌های خود را در این کشور دنبال می‌کنند. آمریکا تلاش می‌کند سوریه را تجزیه کند و در این کشور سهمی داشته باشد.

  به طوری که این کشور نیروهای اشغالگر مارینز را به شمال سوریه می‌فرستند و از نیروهای دموکرات سوریه پشتیبانی می‌کند تا نبرد الرقه را آغاز کنند. از این رو، آمریکا به دنبال مناطق نفوذ امنی است. همچنین این کشور تلاش می‌کند ارتباط ایران با مناطق عربی را قطع کند. قطعا اوضاع سوریه یکی از مهمترین محورهای مذاکره جانشین ولیعهد عربستان با رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن بود.

  عربستان بزرگترین پشتیبان گروه‌های تروریستی است. ترکیه نیز بر روی  ۷۰ درصد از گروه‌های تروریستی کنترل دارد و تلاش می‌کند تا نشست آستانه برای حل بحران سوریه بی نتیجه بماند. این کشور هیچ طرحی برای جداسازی گروه های تروریستی از گروه های مخالف ارائه نکرده و هرگز ازطمع خود به خاک سوریه چشم پوشی نکرده است. بلکه طمع ترکیه هر روز بیشتر می شود و نمی توان به شخص قلدر و زورگویی مانند اردوغان اعتماد کرد.

  حامیان تروریسم هدف‌های مشخصی دارند. هدف آنان سنگ اندازی در مسیر مذاکرات ژنو و آستانه و وارد کردن فشار به نظام سوریه است تا از شرط جداسازی گروه های تروریستی از گروه های مخالف چشم پوشی کند. از این رو، دولت سوریه باید هیچ امتیازی به تروریسم ندهد. تروریسم شکست خورده در حال دست زدن به جنایت است. ارتش و نیروهای سوریه باید با آگاهی و تجارب خود طرح های تروریست ها را با ادامه نبرد و ریشه کردن این گروه ها از بین ببرند.

  در جنگ علیه سوریه که وارد هفتمین سال خود می شود رژیم اسرائیل به طور مستقیم نقش داشت. این رژیم به بی ثباتی سوریه اهمیت می دهد و تلاش می کند تا این کشور نتواند ثبات و قدرت نظامی خود را بازیابد. این رژیم گشایش جبهه جولان را برای امنیت و وجود خود خطرناک می بیند. از این رو، رژیم اسرائیل بارها از تروریست ها به ویژه گروه داعش و جبهه النصره پشتیبانی کرده است تا در فاصله میان جولان و سوریه خط امنی را ایجاد کنند.

  این رژیم از گروه‌های تروریستی حمایت اطلاعاتی، لجستیکی کرده و  خدمات پزشکی را در اختیار این گروه‌های قرار داده است و در کنار این گروه‌ها دست به حمله‌هایی به سوریه زده است. رژیم اسرائیل با جنگنده‌های خود بسیاری از پایگاه‌های نظامی و امنیتی را در داخل سرزمین‌های سوریه هدف قرار داده است. ارتش سوریه که در جبهه‌های گوناگون سرگرم نبرد بود برای گشایش جبهه‌های دیگر آمادگی نداشت و بیشتر حمله‌های جنگنده‌های رژیم اسرائیل بدون پاسخ باقی می‌ماند. اما اکنون معادله در میدان‌های نبرد به طور ریشه‌ای تغییر پیدا کرده است.

  سوریه پس از بازپسگیری حلب، تدمر و بخش‌های دیگری از خاک خود از گروه‌های تروریستی و شکست پی در پی این گروه‌ها و پشتیبانان آنان اکنون زمام امور را به دست گرفته است. از این رو، هنگامی که جنگنده‌های رژیم اشغالگر هدف‌هایی را در سوریه بمباران کردند پدافند هوایی سوریه با آن برخورد کرد. با چشم پوشی از اینکه آیا جنگنده رژیم اسرائیل سقوط کرده است یا نه مهم این است که مرحله تازه‌ای در رویارویی با حمله‌های رژیم اسرائیل آغاز شده است. این نشان می‌دهد سوریه از جولان چشم پوشی نخواهد کرد و سرزمین جولان از سوریه جدا نخواهد شد و توهم رژیم صهیونیستی که با بستن قرار داد  با رهبران مزدور گروه‌های تروریستی می‌خواهند که این گروه‌های حضور رژیم صهیونیستی در جولان را تضمین کنند و امنیت این رژیم را تامین کنند به شکست خواهد انجامید و طرح یهودی سازی جولان نابود خواهد شد.

  از اکنون دیگر جنگ در سوریه مانند تفریح نخواهد بود. دیگر جنگنده‌های رژیم اشغالگر نمی‌توانند پایگاه های سوریه را هدف قرار دهند یا بر فراز لبنان، فلسطین اشغالی و جولان به پرواز در آیند. رادارهای سوریه می توانند آن را رهگیری کنند و به پدافند هوایی سوریه هشدار دهند تا این جنگنده های را سرنگون کند. تروریست ها  توسط کشورهای منطقه و فرامنطقه  برای فشار بر سوریه به کار گرفته شده اند تا از دولت سوریه امتیازهایی گرفته شود. اما دشمنان به هدف خود نخواهند رسید. این نشان دهنده ورشکستی و شرایط بغرنجی در صف گروه های تروریستی و حامیان آن است.

  ارتش سوریه به کار خود برای پاکسازی سرزمین‌های سوریه از لوث تروریست‌ها ادامه خواهد داد و دامنه صلح و آشتی را گسترش خواهد داد تا طرح، هدف و ابزارهای دشمنان سوریه را با شکست روبرو سازد. رژیم اسرائیل هم به این نتیجه رسیده است که جبهه جولان و جنوب لبنان نه تنها توسط ارتش سوریه و حزب الله بلکه توسط محور مقاومت که از الناقوره تا تهران گسترده شده است، گشوده خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات