آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67906
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تأثیر افزایش تولید نفت شیل آمریکا و نیز نگرانی از تأثیر توافق اوپک کاهش یافت و بشکه‌ای ۵۱دلار به فروش رفت.

  کاهش قیمت نفت در بازار با افزایش تولید «شیل» آمریکا

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۷۰ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۵۱ دلار و ۶ سنت معامله شد. قیمت نفت آمریکا هم کاهش ۸۸ سنتی داشت و بشکه‌ای ۴۷ دلار و ۹۰ سنت خرید و فروش شد. همچنین محصولات فرآوری شده نفتی هم با کاهش همراه بود به طوری که بنزین کاهش […]

  آوای شمال/امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۷۰ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۵۱ دلار و ۶ سنت معامله شد.

  قیمت نفت آمریکا هم کاهش ۸۸ سنتی داشت و بشکه‌ای ۴۷ دلار و ۹۰ سنت خرید و فروش شد.

  همچنین محصولات فرآوری شده نفتی هم با کاهش همراه بود به طوری که بنزین کاهش ۱٫۶۵ دلاری داشت و هر گالن ۱۵۸ دلار و ۲۴ سنت معامله شد. نفت کوره و گازوئیل هم کاهش‌هایی به ترتیب ۱٫۴۳ دلار و ۴٫۲۵ دلار را تجربه کردند.

  خبرگزاری رویترز با اعلام اینکه امروز قیمت نفت کاهش یک درصدی داشت درباره دلایل کاهش آن نوشت: فدرال‌رزرو آمریکا نگرانی‌هایی از اجرای کامل تعهدات توافق اوپک و تأثیرگذاری آن بر تنظیم بازار نفت بیان داشته است.

  براساس اعلام فدرال رزرو توافق اوپک نخواهد توانست میزان عرضه و تقاضا را در بازارهای جهانی تنظیم و قیمت را متعادل کند. همچنین آمارهای «بیکرهوگز» ،مؤسسه ارائه‌دهنده آمارهای انرژی آمریکا، نشان می‌دهد طی هفته گذشته تعداد دکل‌های نفت شیل آمریکا ۱۴عدد رشد کرده و به رقم ۶۳۱ دکل یعنی بیشترین میزان از ستامبر ۲۰۱۵ رسیده است. همچنین آمارهای این مؤسسه حاکی از این است که تولید نفت آمریکا هم افزایش یافته است.

  همچنین خبرها حاکی از این است که دو بندر نفتی کلیدی لیبی به زودی تحت کنترل دولت این کشور در می‌آید که این مسئله سیگنال‌هایی برای میزان افزایش عرضه نفت در بازار است. بنابراین با این پیام‌های نفتی در بازار قیمت طلای سیاه امروز کاهش یافت.

   

  برچسب ها :

  نظرات