آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67681
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  اداره منابع طبیعی گراش: همه چیز برای ما روشن است و می‌دانیم همه این اتفاق‌ها از کجا آب می‌خورد، اما برای به راه انداختن پرونده قضایی آن دنبال مدرک و سند معتبر هستیم تا بتوانیم با دلیل، ادعای خودمان را ثابت کنیم.

  تنگ‌آبِ شهرستان گراش هم طعمه زمین‌خواران می‌شود؟

  آوای شمال/نهال‌های کنار و بادام کوهی که در هفته منابع طبیعی و به ابتکار اداره منابع طبیعی شهرستان گراش، توسط خانواده‌های گراشی در منطقه‌ای در تنگ‌آب، کاشته شده بودند هفته گذشته، توسط افرادی ناشناس از ریشه کنده شدند. افرادی که علاوه بر نهال‌های کنار و بادام، تابلوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری را هم از […]

  آوای شمال/نهال‌های کنار و بادام کوهی که در هفته منابع طبیعی و به ابتکار اداره منابع طبیعی شهرستان گراش، توسط خانواده‌های گراشی در منطقه‌ای در تنگ‌آب، کاشته شده بودند هفته گذشته، توسط افرادی ناشناس از ریشه کنده شدند. افرادی که علاوه بر نهال‌های کنار و بادام، تابلوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری را هم از جا کنده و با خود بردند تا این شبهه را ایجاد کنند که منطقه تنگ‌آب هم بناست به طعمه‌ای برای زمین‌خواران بدل شود. اما در حالی که  گلایه‌های فعالان محیط زیست استان فارس از اقدام گستاخانه این افراد همچنان ادامه دارد تا کنون هنوز اطلاعی موثق در زمینه چرایی این اقدام و یا پیگیری‌های مسئولان در این زمینه  منتشر نشده است.

  گفتنی است روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گراش به یکی از سایت‌های محلی (گریشنا) اعلام کرده است: “این گمانه‌ها که شاید در اثر بی‌توجهی دامداران، این نهال‌ها طعمه گله شده‌اند، و یا این که نهال‌ها دزدیده شده‌اند، غیر قابل قبول به نظر می‌رسد. با توجه به این که فردی ادعای مالکیت این زمین‌ها را دارد و پیش از این نیز اقدام به تصرف این زمین‌ها کرده است، می‌توان حدس زد که زمین‌خواران انگیزه بیشتری برای این کار داشته‌اند. منابع طبیعی سند این زمین را دارد و بدون شک این زمین به نام دولت است، اما فردی ادعای مالکیت این زمین را دارد. در واقع همه چیز برای ما روشن است و می‌دانیم همه این اتفاق‌ها از کجا آب می‌خورد، اما برای به راه انداختن پرونده قضایی آن دنبال مدرک و سند معتبر هستیم تا بتوانیم با دلیل، ادعای خودمان را ثابت کنیم.”

  این در حالی است که تلاش‌های مکرر خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم برای گفت‌وگو با مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس و کسب اطلاعاتی بیشتر درباره اظهارات روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گراش بی‌نتیجه مانده است.


  برچسب ها :

  نظرات