آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67669
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  شاید کمی باور آن برای برخی سخت باشد اما این روزها رویای تهرانی‌ها محقق شده است. تهران در ذهن‌ها دود و شلوغی است اما امروز و روزهای آینده تهران رویایی چشم نوازی می‌کند.

  « تهران» را در این روزهایم آرزوست!

  آوای شمال/ترافیک، صف‌های طولانی اتومبیل‌های رنگارنگ در اتوبان‌ها و بزرگر‌اه‌ها،‌شلوغی، سر و صدا، دود و درگیری‌ها ناشی از اعصاب‌خوردی‌ها، اینها واژه‌هایی آشنا برای شهروندان تهرانی است. شهروندانی که در این کلان‌شهر، هر روز در فضایی مملو از دود و جیغ‌های بنفش،‌ دم می‌گیرند و زندگی را در لابه‌لای آلودگی‌های هوا بازدم می‌کنند. ریه‌های شهروندان تهرانی […]

  آوای شمال/ترافیک، صف‌های طولانی اتومبیل‌های رنگارنگ در اتوبان‌ها و بزرگر‌اه‌ها،‌شلوغی، سر و صدا، دود و درگیری‌ها ناشی از اعصاب‌خوردی‌ها، اینها واژه‌هایی آشنا برای شهروندان تهرانی است. شهروندانی که در این کلان‌شهر، هر روز در فضایی مملو از دود و جیغ‌های بنفش،‌ دم می‌گیرند و زندگی را در لابه‌لای آلودگی‌های هوا بازدم می‌کنند.

  ریه‌های شهروندان تهرانی سال‌هاست که از یک تنفس سرشار از هوای پاک فاصله گرفته است.

  این روزها اما رویای تهرانی‌ها محقق می‌شود. صدای پای بهار که به نزدیکی‌های شهر تهران می‌رسد برخی شادمانه از آمدنش برای تقسیم شادی‌های خود در میان خانواده‌، دوستان و آشنایان، بار سفر می‌بندند.

  کلان‌شهر تهران با کلاف پیچیده ترافیک به یک‌باره «تهی» می‌شود.روزهای عید،‌دیگر خبری از ترافیک، دود و بوق‌های بیهوده نیست.

  چند روزی است که خیابانهای همیشه شلوغ تهران نفسی تازه می‌کنند. ساکنان این روزهای تهران هم. شاید کمی باور پذیر نباشد؛ اما اینجا تهران است، شهری که به شلوغی معروف بوده و دود پسوند آن است .

  شهر تهران در روزهای آغازین بهار دیدنی‌تر است.مردمانش آسمان آبی را به وضوح می‌بینند و شب را با طراوت گلهای بهاری می‌گذرانند.

  برچسب ها :

  نظرات