آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67582
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  شرکت توتال در نشستی با مقامات آمریکایی به ارائه جزئیات مذاکرات با ایران درخصوص توسعه فاز 11 پارس جنوبی پرداخت.

  شرکت توتال جزئیات مذاکره با ایران را منتشر کرد

  آوای شمال/شرکت توتال در نشست تعیین مقررات این شرکت در روز جمعه به شرح جزئیات مذاکرات با مقامات ایرانی بر سر چندین پروژه در سال ۲۰۱۶ پرداخت و اعلام کرد به دنبال دریافت ۵۰ درصد سهم توسعه یک پروژه ۴ میلیارد دلاری در میدان گازی پارس جنوبی است. توتال سال گذشته یک قرارداد اولیه برای […]

  آوای شمال/شرکت توتال در نشست تعیین مقررات این شرکت در روز جمعه به شرح جزئیات مذاکرات با مقامات ایرانی بر سر چندین پروژه در سال ۲۰۱۶ پرداخت و اعلام کرد به دنبال دریافت ۵۰ درصد سهم توسعه یک پروژه ۴ میلیارد دلاری در میدان گازی پارس جنوبی است.

  توتال سال گذشته یک قرارداد اولیه برای پروژه پارس جنوبی با ایران به امضا رساند و نخستین شرکت بزرگ نفتی غربی بود که پس از لغو تحریم‌ها یک توافق انرژی با ایران امضا کرد.
  توتال در نشست خود با کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا، اعلام کرد فاز ۱۱ پارس جنوبی نیازمند سرمایه‌گذاری حدود ۴ میلیارد دلاری است که توتال ۵۰٫۱ درصد آن را با توزیع سهام و پرداخت به ارزی غیر از دلار آمریکا تامین می‌کند.
  در صورت نهایی شدن این قضیه، توتال با سهام ۵۰٫۱ درصد در این پروژه فعالیت خواهد کرد و شرکت سینوپک چین از طریق یکی از شعباتش ۳۰ درصد سهام و شرکت پتروپارس ۱۹٫۹ درصد سهام خواهند داشت.
  این در حالی است که توتال قبلا جزئیات ارزش این پروژه یا تفکیک مالکیت آن را اعلام نکرده بود.
  پاتریک پویانه، مدیر ارشد اجرایی توتال در ماه فوریه گفته بود، انتظار می رود توتال تا تابستان تصمیم نهایی برای سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی را اعلام کند، هرچند که این تصمیم به تجدید دوباره معافیت تحریم‌های آمریکا بستگی دارد. ایران اعلام کرده قراردادها حدودا در آوریل نهایی می‌شود.
  همچنین توتال در این نشست توضیح داد با مقامات ایرانی در سال ۲۰۱۶ در مورد پروژه‌های دیگری مذاکره کرده و بررسی های فنی انجام داده که این پروژه‌ها شامل سرمایه‌گذاری در تاسیسات تولید سالانه ۱۰ میلیون تن ال‌ان‌جی در منطقه تنبک (در شهرستان کنگان) در سواحل خلیج فارس است.
  در همین حال، در ماه فوریه نیز مقامات آگاه خبر داده بودند توتال در حال مذاکره برای خرید سهامی در تاسیسات نیمه ساخت ال‌ان‌جی در یک بندر ایران است.
  این شرکت فرانسوی در نشست خود با مقامات آمریکایی همچنین اعلام کرد با ایران در مورد طرح هایی برای سرمایه‌گذاری در میدان نفتی آزادگان جنوبی نیز مذاکره کرده است.
  این شرکت تصریح کرد روابط تجاری با ایران را از فوریه ۲۰۱۶ از سر گرفته است و حدود ۵۰ میلیون بشکه نفت به ارزش حدود ۱٫۹ میلیارد دلار در سال گذشته میلادی از ایران خریده که بیشتر آن برای استفاده در پالایشگاه‌هایش مورد استفاده قرار گرفته است.
  همچنین این شرکت ۱۱ میلیون بشکه محصولات پتروشیمی به ارزش ۳۹۴ میلیون دلار خریده که سود ۲٫۸ میلیون دلاری داشته است.

  برچسب ها :

  نظرات