آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67579
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سخنگوی وزارت خارجه مصر در اظهاراتی بی اساس، ایران را به مداخله در امور کشورهای منطقه متهم کرد.

  ادعای بی اساس مصر: ایران در امور کشورهای منطقه مداخله می کند

  آوای شمال/«احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر در مصاحبه با رادیو دولتی مصر درباره روابط قاهره و تهران ضمن تأیید قدرت و تأثیر ایران در منطقه مدعی شد مداخله‌های منفی ایران در برخی کشورهای منطقه وجود دارد. وی اظهار داشت مصر نوع روابط با ایران را بر اساس اطلاعات و معیارهای ویژه روابط دوجانبه، اوضاع منطقه […]

  آوای شمال/«احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر در مصاحبه با رادیو دولتی مصر درباره روابط قاهره و تهران ضمن تأیید قدرت و تأثیر ایران در منطقه مدعی شد مداخله‌های منفی ایران در برخی کشورهای منطقه وجود دارد.

  وی اظهار داشت مصر نوع روابط با ایران را بر اساس اطلاعات و معیارهای ویژه روابط دوجانبه، اوضاع منطقه و ایفای نقش ایران در منطقه، ارزیابی و مشخص می‌کند.
  ابوزید همچنین تاکید کرد گفتگو بین دو کشور (ایران و مصر) درباره مسائل منطقه همچنان پابرجاست.
  سخنگوی وزارت خارجه مصر همچنین درباره از سرگیری صادرات فرآورده‌های نفتی عربستان به مصر پس از وقفه ۵ ماهه گفت: طرف سعودی علت این وقفه را دلایل تجاری اعلام کرده است.
  وی تصریح کرد وزیر نفت مصر به نقل از همتای سعودی خود اعلام کرده مانع تجاری برطرف شده و امور بزودی به روال طبیعی خود بازمی‌گردد.
  در همین راستا چهارشنبه گذشته «طارق الملا» وزیر نفت مصر ازسرگیری واردات فرآورده‌های نفتی شرکت آرامکو عربستان به مصر را که از اکتبر گذشته متوقف شده بود، اعلام کرد و یک مسئول مصری نیز اظهار کرد نخستین محموله نفتی ماه آینده وارد مصر می‌شود.
  ابوزید همچنین با اشاره به اینکه این مسئله با مواضع سیاسی مرتبط نیست، گفت: ما‌س‌های عربستان و مصر همچنان پابرجاست و این روابط دچار هیچ گونه تزلزلی نشده است و ما بارها بر استراتژیک بودن روابط عربستان و مصر تأکید کرده‌ایم.
  روابط بین قاهره و ریاض از اکتبر گذشته تاکنون به دلیل رأی مثبت نماینده مصر به طرح پیشنهادی روسیه درباره شهر حلب سوریه، دچار تنش شده است.

  برچسب ها :

  نظرات