آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 15 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67574
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ماموران پلیس و دوربین‌های لیزرگان نصب شده به روی خودروهای گشت به طور کامل نبض جاده‌ها را در دست گرفته است.

  نبض جاده‌ها در دستان پلیس/ اولویت پلیس، برخورد بدون اغماض با تخلفات حادثه‌ساز است

  آوای شمال/سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تصادفات مرگبار در سه روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: با دستور فرمانده ناجا، ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای بخش‌های دیگر پلیس با هزار و ۱۰۰ خودرو به کمک پلیس راهنمایی و رانندگی […]

  آوای شمال/سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تصادفات مرگبار در سه روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: با دستور فرمانده ناجا، ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای بخش‌های دیگر پلیس با هزار و ۱۰۰ خودرو به کمک پلیس راهنمایی و رانندگی آمدند.

  وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی با افزایش تجهیزات کنترلی (اضافه کردن ۶۰۰ دوربین کنترل هوشمند در جاده‌ها) ماموران پلیس و دوربین‌های لیزرگان نصب شده به روی خودروهای گشت به طور کامل نبض جاده‌ها را در دست گرفته است.
  سردار مهری به افزایش سفرها در سه روز گذشته اشاره و پیش بینی کرد: از عصر امروز و فردا شاهد افزایش بیشتر سفرهای نوروزی باشیم.
  وی با اشاره به پیش بینی بارش‌ها و لغزندگی سطح جاده‌ها از رانندگان خواست حتما با وسایل گرمایشی و تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ سفر کنند.
  سردار مهری خواستار رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و صبر و حوصله بیشتر به علت افزایش ترددها شد.
  وی علت ۳۴ درصد تصادفات مرگبار سه روز گذشته را توجه نداشتن به جلو براثر خستگی و خواب آلودگی، ۲۰ درصد به علت سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ و ۲۰ درصد به علت سبقت‌های غیر مجاز بیان کرد.
  سردار مهری برخورد بدون اغماض با تخلفات حادثه ساز را اولویت جدی پلیس دانست و افزود: پلیس اجازه تردد به رانندگان پرخطر را نخواهد داد.
  وی گفت: برخی از رانندگان پرخطر که حرکات نمایشی حادثه ساز یا دو تخلف همزمان مرتکب می‌شوند به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم و خودروی آن‌ها ضمن اعمال قانون تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف می‌شود.
  سردار مهری افزود: آن دسته از رانندگانی که از مواد روان گردان و الکل استفاده می‌کنند، خودروی آن‌ها بیش از یک ماه توقیف و تا مبلغ ۴۰۰ هزار تومان هم جریمه می‌شوند، اما بسته به حکم قضایی جرایم سنگین تری نیز در انتظار آنان خواهد بود.
  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: در حال حاضر با اعمال نظارت‌های بیشتر و بهره‌گیری از تجهیزات کنترلی به روز شرایط مناسبی در سطح جاده‌های مواصلاتی کشور با وجود افزایش سفرها حاکم است.

  برچسب ها :

  نظرات