آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67471
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  آیا رفتار وزیر راه و شهرسازی با شهروند محترمه امید مردم به پاسخگو بودن مسئولان را ارتقا می‌بخشد؟ یا این‌که به یاد رفتارهای اربابان با رعایای خود (در سال‌های دور که مقدمات انقلاب اسلامی را فراهم کرد) می‌اندازد.

  در باب رفتار ارباب و رعیتی وزیر راه

  آوای شمال، ویدیویی کوتاه از پاسخگویی وزیر محترم راه و شهرسازی به یک شهروند محترمه را دیدم و بر آن شدم تا به‌عنوان یک شهروند مطالبه‌گر، چند خطی را بنویسم.در این راستا پرسش‌هایی برایم مطرح است که با شناخت از آقای وزیر، انتظاری هم از ایشان در پاسخگویی ندارم. ۱ ــ آیا این نوع پاسخگویی جناب […]

  آوای شمال،

  ویدیویی کوتاه از پاسخگویی وزیر محترم راه و شهرسازی به یک شهروند محترمه را دیدم و بر آن شدم تا به‌عنوان یک شهروند مطالبه‌گر، چند خطی را بنویسم.در این راستا پرسش‌هایی برایم مطرح است که با شناخت از آقای وزیر، انتظاری هم از ایشان در پاسخگویی ندارم.

  ۱ ــ آیا این نوع پاسخگویی جناب وزیر، شباهتی به رفتار یک خدمتگزار با ولی‌نعمت خود دارد؟

  ۲ ــ این پاسخ جناب وزیر به یک شهروند که “ما وظیفه نداریم برای چند روز برای شما پارکینگ تأمین کنیم” چه تأثیرات منفی در رفتار و وظیفه پاسخگویی زیردستان ایشان خواهد گذاشت؟

  ۳ ــ در فرودگاه‌های مختلف در شهرهای آلمان دو نوع پارکینگ وجود دارد؛

  الف) یکی برای اتومبیل‌های مراجعانی که به‌منظور بدرقه یا استقبال مسافران  یا انجام کاری (کوتاه‌مدت) به فرودگاه مراجعه می‌کنند که البته این پارکینگ‌ها در فاصله نزدیک به ترمینال‌ها بوده و نرخ آن نسبتاً گران است و بر اساس ساعت استفاده از پارکینگ محاسبه می‌شود.

  ب) دیگری پارکینگی با فاصله دورتر از ترمینال‌ها با نرخی بسیار ارزان‌تر جهت پارک خودروهای مسافرانی که با اتومبیل خود به فرودگاه می‌روند و در طول سفر خود، خودرو  را در پارکینگ فرودگاه پارک می‌کنند.
  ناگفته نماند در طول شبانه‌روز اتوبوس‌هایی تحت عنوان شاتل با برنامه زمانبندی دقیق و مشخص بین پارکینگ‌ها و ترمینال‌ها وظیفه جابه‌جایی مسافران را به‌عهده دارند.

  حال این پرسش مطرح است که اگر تأمین چنین امکانی برای شهروندان به‌عهده وزیر مربوطه یا سازمان متولی که آن هم از زیرمجموعه‌های تحت امر جناب وزیر است، نباشد پس به‌عهده چه سازمان یا چه شخصی است؟

  ۴ ــ این پاسخ جناب وزیر به این شهروند، منافع چه‌کسی را بیش از پیش افزایش و تضمین می‌کند؟ ملت یا افراد خاص؟

  ۵ ــ آیا این رفتار امید مردم به پاسخگو بودن مسئولان را ارتقا می‌بخشد؟ یا اینکه به یاد رفتارهای اربابان با رعایای خود (در سال‌های دور که مقدمات انقلاب اسلامی را فراهم کرد) می‌اندازد؟

  امیر ملکی ــ کارشناس مهندسی تعمیرات

   

   

  تسنیم

  برچسب ها :

  نظرات