آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67414
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  با مجوز گمرک کیش در آزادشدن خروج خودروهای پلاک این جزیره به سرزمین اصلی مانور تجمل‌گرایی با خودروهای لوکس در سراسر کشور کلید خورد.

  مانور تجمل‌گرایی در کشور “کلید” خورد

  آوای شمال/چند روز پیش و پس از چند سال که گمرک کیش خروج خودروهای پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی را ممنوع کرده بود، طی بخشنامه‌ای این ممنوعیت را لغو کرد، بر این اساس خودروهای پلاک کیش می‌توانند تا اطلاع ثانوی به سرزمین اصلی تردد داشته باشند. مهدی اقبالی مقدم مدیرکل گمرک کیش دراین‌باره گفته است: […]

  آوای شمال/چند روز پیش و پس از چند سال که گمرک کیش خروج خودروهای پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی را ممنوع کرده بود، طی بخشنامه‌ای این ممنوعیت را لغو کرد، بر این اساس خودروهای پلاک کیش می‌توانند تا اطلاع ثانوی به سرزمین اصلی تردد داشته باشند.

  مهدی اقبالی مقدم مدیرکل گمرک کیش دراین‌باره گفته است: پس از بررسی موضوع در نشست‌هایی با حضور مسئولان حوزه مربوطه، مجوز خروج خودرو به‌صورت موقت به سرزمین اصلی صادر و تا اطلاع ثانوی آزاد اعلام شده است.

  این‌گونه به نظر می‌رسد در روزهای پیشِرو و همزمان با ایام نوروز ۹۶ خودروهای لوکس در سراسر کشور مانور تجمل‌گرایی را برگزار خواهند کرد. علاوه بر مشکلات بازگرداندن این خودروها با توجه به نامشخص بودن زمان نکته مهم برای تردد این خودروها محدوده زمانی و مکانی است.

  از سوی دیگر شاید این ادعا مطرح شود که روی خودروهای لوکس سیستم جی‌پی‌اس با هدف نظارت بر منطقه تردد آنها نصب می‌شود، اما واقعیت آن است که GPS با راهکارهایی ساده و ارزان از جمله با فویل آلومینیومی قابل انحراف یا از کار انداختن است.  البته  سرمایه‌داران و تجمل‌گریان می‌توانند جی‌پی‌اس روی خودروهای دیگر نصب کنند در حالی که خودروی اصلی در مسیر دیگری است.

  متأسفانه مانور اشرافی به نام بومیان کیش (کیشوندان) و به کام سرمایه‌داران تمام خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات