آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 25 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67352
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  بر اساس آمار گمرک کره جنوبی؛ میزان صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه ۵۴ درصد و در ۲ ماه نخست سال ۲۰۱۷ ، ۷۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

  صادرات نفت خام ایران به کره جنوبی ۵۴ درصد افزایش یافت

  آوای شمال/میزان واردات نفت خام کره‌جنوبی از ایران در ماه فوریه نسبت به سال مشابه گذشته ۵۴ درصد افزایش یافت. رویترز می‌نویسد: این میزان افزایش نفت خام بعد از لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران صورت گرفته است. براساس آمارهای گمرک کره جنوبی که یکی از مشتریان اصلی ایران است در ماه فوریه ۴۲۷ هزار و […]

  آوای شمال/میزان واردات نفت خام کره‌جنوبی از ایران در ماه فوریه نسبت به سال مشابه گذشته ۵۴ درصد افزایش یافت.

  رویترز می‌نویسد: این میزان افزایش نفت خام بعد از لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران صورت گرفته است.

  براساس آمارهای گمرک کره جنوبی که یکی از مشتریان اصلی ایران است در ماه فوریه ۴۲۷ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز از ایران نفت خریداری کرده است.

  همچنین طی ۲ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ واردات نفت خام خود را از ایران ۷۸٫۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داده و واردات نفت خام کره در این ۲ ماه از ایران روزانه ۴۲۵ هزار و ۸۷۸ بشکه در روز بوده است.

  اخیراً وزیر نفت ایران اعلام کرد که میزان صادرات نفت خام ایران رکورد ۳ میلیون بشکه در روز را ثبت کرده است.

  گزارش رویترز حاکی است که میزان واردات نفت کره از عربستان در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال پیش ۳٫۱ درصد کاهش داشته است.

  کشورهای عضو اوپک و غیر اوپک در  ۳۰ نوامبر سال گذشته توافق کردند که روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه در روز تولید خود را کاهش دهند. این توافق از ابتدای سال ۲۰۱۷ به مدت ۶ ماه اجرایی خواهد شد.

  اسام المرزوق وزیر نفت کویت اعلام کرده است که کشورهای غیر اوپک به ۵۰ تا ۶۰ درصد تعهدات و کشورهای عضو اوپک تا ۱۴۰ درصد تعهدات خود عمل کرده‌اند.

  آمارهای گمرک نشان می‌دهد که روی هم رفته کره جنوبی پنجمین اقتصاد بزرگ منطقه آسیا میزان واردات خود را در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸٫۳ درصد کاهش داده است.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات