آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67342
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  بر اثر شعارهای نژادپرستانه دونالد ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی ، جرائم ناشی از نفرت در 9 منطقه شهری مورد مطالعه در آمریکا بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

  ترامپ باعث افزایش جرائم ناشی از نفرت شده است

  آوای شمال/ تحقیقی جدید حاکی است بر اثر شعارهای نژادپرستانه و تفرقه‌افکنانه دونالد ترامپ در دوران مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طی سال ۲۰۱۶ جرائم ناشی از نفرت در ۹ منطقه شهری مورد مطالعه در ایالات‌متحده بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است. برایان لوین، محقق برجسته در زمینۀ جرائم ناشی از نفرت، روز دوشنبه […]

  آوای شمال/ تحقیقی جدید حاکی است بر اثر شعارهای نژادپرستانه و تفرقه‌افکنانه دونالد ترامپ در دوران مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طی سال ۲۰۱۶ جرائم ناشی از نفرت در ۹ منطقه شهری مورد مطالعه در ایالات‌متحده بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

  برایان لوین، محقق برجسته در زمینۀ جرائم ناشی از نفرت، روز دوشنبه با استناد به این تحقیق گفت در مجموع در این ۹ منطقه ۱۰۳۷ مورد جرم ناشی از نفرت رخ داده که نسبت به سال گذشتۀ میلادی، افزایشی ۲۳٫۳  درصدی را نشان می‌دهد.
  بر اساس این تحقیق، در میان شهرهای آمریکا، بیشترین افزایش جرائم ناشی از نفرت در واشنگتن دی‌سی (با ۱۰۷ مورد) رخ داده که نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۶۲ درصد افزایش یافته است.
  بیشترین تعداد جرائم ناشی از نفرت نیز در شهر نیویورک (۳۸۰ مورد) به ثبت رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایشی ۲۴ درصدی داشته است.
  به گفتۀ لوین، جنایات تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان به دنبال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزایش یافته است.
  جرم ناشی از نفرت در واقع اقدام مجرمانه از جمله حملۀ فیزیکی، خسارت به اموال، آزار کلامی و توهینی را شامل می‌شود که به دلیل تعصب علیه گروهی خاص صورت می‌گیرد.
  این محقق آمریکایی گفت ترامپ با تأکید بر مسائلی مانند مذهب، نژاد و ملیت باعث افزایش تعداد و شدت جرائم ناشی از نفرت شده است.
  تحلیلگران می‌گویند پیروزی ترامپ علاوه بر افزایش بیگانه‌ستیزی در سراسر آمریکا، باعث شده گروه‌های راست‌گرای افراطی و سفیدپوستان نژادپرست نیز جسارت بیشتری پیدا کنند.
  پایگاه اینترنتی روزنامۀ هافینگتون پست به‌تازگی با استناد به اطلاعات ملی جدید از چندین ایالت آمریکا اعلام کرد جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان افزایشی ۸۹ درصدی داشته است.
  این روزنامه نوشت افزایش هراس از مسلمانان، حملات تروریستی در اروپا و آمریکا و اظهارات متعصبانۀ خشونت‌گرایان سلفی علیه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها ازجمله دلایل افزایش جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان عنوان شده ‌است.

  برچسب ها :

  نظرات