آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67308
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سازمان ملل اعلام کرد بیش از ۱۵۰۰کودک یمنی از دو سال پیش با آغاز حملات ائتلاف سعودی به این کشور جان خود را از دست دادند.

  سازمان ملل: بیش از ۱۵۰۰ کودک یمنی در ۲ سال گذشته کشته شدند

  آوای شمال/آژانس‌های سازمان ملل روز دوشنبه (دیروز) اعلام کردند از دو سال پیش و آغاز حملات ائتلاف سعوی در یمن، حدود ۷ هزار و ۷۰۰ نفر از جمله یکهزار و ۵۶۴ کودک جان خود را از دست داده‌اند. سازمان کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد که تا ۱۰ مارس، دستکم یک هزار و ۵۴۶ کودک […]

  آوای شمال/آژانس‌های سازمان ملل روز دوشنبه (دیروز) اعلام کردند از دو سال پیش و آغاز حملات ائتلاف سعوی در یمن، حدود ۷ هزار و ۷۰۰ نفر از جمله یکهزار و ۵۶۴ کودک جان خود را از دست داده‌اند.

  سازمان کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد که تا ۱۰ مارس، دستکم یک هزار و ۵۴۶ کودک کشته شدند و ۲ هزار و ۴۵۰ نفر دیگر نیز قطع عضو شدند.

  از این میان کشته‌ شدگان، یک هزار و ۲۲ نفر پسر و ۴۷۸ نفر دختر بودند و جنسیت ۴۶ نفر آنها مشخص نبوده است.

  در  همین بازه زمانی، یک هزار و ۸۰۱ پسر و ۶۴۹ دختر زخمی شدند و یک هزار و ۵۷۲ پسر بعنوان کودکان سرباز استخدام شدند.

  یونیسف اعلام کرد که در مارس ۲۰۱۵، ائتلاف تحت رهبری سعودی‌ها در حمایت از «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن به این کشور حمله کرد.

  سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل نیز اعلام کرد که از زمان حملات ائتلاف سعودی به یمن، دستکم ۷ هزار و ۷۰۰ کشته شدند و ۴۲ هزار و ۵۵۰ نفر دیگر  نیز در این کشور زخمی شدند.

  حملات عربستان ششم فروردین آینده وارد سومین سال خود می‌شود و این کشور در سایه سکوت بین‌المللی همچنان این حملات را ادامه می‌دهد.

  در سال گذشته میلادی، سازمان ملل نام عربستان را به دلیل کودک‌کشی در یمن که پیشتر رژیم صهیونیستی در منطقه به آن مشهور بود، در لیست سیاه ناقضان کودک قرار داد اما پس از چندی به دلیل فشار ریاض آن را حذف کرد.

  بان کی مون دبیر کل سابق سازمان ملل اذعان کرد که تحت فشار مالی عربستان، ناچار شده است نام عربستان را از لیست کشورهای ناقض حقوق کودکان در جهان حذف کند؛ امری که رسوایی بزرگی برای سازمان ملل به بار آورد و در عرصه بین‌المللی گزارش شد که عربستان با پول دهان سازمان ملل را بسته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات