آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67225
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  عجیب‌ترین اظهارنظر و موضع‌گیری ۸ مقام و چهره سیاسی را در خبرگزاری تسنیم بخوانید.

  اظهارنظر عجیب ۸ چهره‌ سیاسی در سال ۹۵/ از درخت سیب و گلابی تا احضار روح هاشمی

  آوای شمال/چهره‌های شاخص گاهی اظهارنظرهایی دارند که باعث می‌شود نامشان برای مدتی بر سر زبان‌ها جاری شود، این موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که یک مقام یا چهره سیاسی اظهارنظر یا موضعی عجیب‌ بگیرد. در این نوشتار عجیب‌ترین موضع‌گیری و اظهارنظر ۸ مقام مسئول و چهره‌ سیاسی در سال ۹۵ گردآوری شده است. اظهارنظر ۸ مقام و چهره سیاسی […]

  آوای شمال/چهره‌های شاخص گاهی اظهارنظرهایی دارند که باعث می‌شود نامشان برای مدتی بر سر زبان‌ها جاری شود، این موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که یک مقام یا چهره سیاسی اظهارنظر یا موضعی عجیب‌ بگیرد.

  در این نوشتار عجیب‌ترین موضع‌گیری و اظهارنظر ۸ مقام مسئول و چهره‌ سیاسی در سال ۹۵ گردآوری شده است.

  اظهارنظر ۸ مقام و چهره سیاسی و فرهنگی در سالی که گذشت:

   

  ۱ ــ حجت الاسلام حسن روحانی:

  ساخت فرودگاه، راه‌آهن، ‌مسکن و اتوبان به‌‌عهده دولت نیست

  /۱۰ خرداد ــ در جلسه توسعه ‌آذربایجان غربی/

  • «اصولاً، احداث فرودگاه، کشیدن خط‌آهن، ساخت مسکن یا احداث اتوبان به‌عهده دولت نیست بلکه دولت موظف به بهبود شرایط سرمایه‌گذاری و فضای کسب و کار و ارتقای روابط کشور با دولت‌های خارجی است».

  تشبیه برجام به درخت سیب و گلابی

  /۲ آبان ــ در جمع مردم اراک/

  • «ما غاصب را از باغ خود بیرون کردیم و درب باغ به‌روی مردم باز شده است ولی امروز عده‌ای کودک به درب باغ آمده و می‌گویند، “سیب و گلابی کجاست که می‌خواهیم میل کنیم؟” امروز این باغ که نهال‌های آن تازه غرس شده آماده باروری است، اما برای به ثمر نشستن صبر لازم است».

  انتقاد از گزارشات صداوسیما درباره گرانی گوشت

  /۸ اسفند ــ در نخستین مجمع ملی سلامت/

  • «اگر گوشت در کشور ۲ روز گران شود این موضوع تبدیل به خبر یک و رسمی تلویزیون خواهد شد، خودم دیدم در بخش خبری اولین خبری که پخش شده سراغ قصابی رفتند و گفتند “چرا گوشت گران شده است؟”».

  ۲ ــ اسحاق جهانگیری

  مدیران قبلی {نجومی} تخلفی نکرده‌اند‌

  /۱۰ مهر ــ در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس دستاوردهای دولت/

  • «قبل از این مصوبات در خیلی از موارد حقوق‌های بالایی وجود داشته که البته گیرنده حقوق هیچ تخلفی انجام نداده؛ یعنی کسی که به‌ظاهر حقوقش بالا است و حتماً هم باید کاهش پیدا کند وقتی که بررسی می‌کنیم می‌بینیم که آن کسی که حقوق گرفته طبق قوانین به او داده‌اند و او هم دریافت کرده است…».

  کشور را از سقوط بیشتر نجات دادیم

  /۷ دی ــ در جمع مسئولان وزارت صنعت/

  • «در سال‌های گذشته وضعیتی برای کشور ایجاد کردند که نتیجه‌اش فرو رفتن اقتصاد در دره بود، ما با برنامه‌ریزی و تدبیر تنها توانسته‌ایم کشور را  از سقوط بیشتر نجات دهیم و چند پله بالاتر بیاییم…».

  ۳ ــ محمدباقر نوبخت

  دفاع از نجومی‌بگیر با الفاظی مانند ذخیره انقلاب و امانتدار بزرگ

  /۱۲ مرداد ــ در مراسم تودیع و معارفه رئیس صندوق توسعه ملی/

  • نوبخت از سید صفدر حسینی به‌عنوان یکی از “ذخیره‌های نظام” یاد کرد و افزود: «گذشته از ارادت شخصی بنده به دکتر حسینی، سایر اعضاء هیأت عامل سابق صندوق توسعه ملی نیز از بزرگان اقتصاد کشور هستند و الحق در دوران مسئولیت خود امانتداران بزرگی برای کشور بودند».

  پس از افشای حقوق نجومی ۵۷ میلیون تومانی صفدر حسینی مدیرعامل صندوق توسعه ملی و دیگر اعضای هیئت عامل این صندوق، هیئت امنای صندوق توسعه ملی در تاریخ ۱۲ تیرماه سال جاری با استعفای اجباری تمامی اعضای هیئت عامل موافقت کرد تا برکناری ۵ مدیر عالی این صندوق رقم بخورد.

  صفدر حسینی طبق اسناد و مدارک موجود، از فروردین تا اسفند سال ۹۴ به‌طور میانگین، ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بابت حقوق آن هم فقط از این صندوق دریافت کرده بود. اما محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در مراسم معارفه مدیرعامل جدید صندوق توسعه ملی از سیدصفدر حسینی به‌عنوان یکی از ذخیره‌های نظام یاد کرد.

   

  ۴ ــ عباس آخوندی

  “مزخرف” و “شلخته” نامیدن مسکن مهر

  /۱۷ آبان ــ حاشیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها/

  • «شلختگی واژه بدی است؟ برای پروژه‌ای چند هزار میلیاردی که بدون یک صفحه نقشه شروع شده است و چندصد هزار خانواده را دچار این‌همه گرفتاری کرده است … این کمترین واژه‌ای است که برای این طرح می‌توان گفت».

  + بشنوید: آخوندی سال ۹۳ “مسکن مهر مزخرف است

   

  همدردی عجیب با سوختن ده‌ها نفر در قطار سمنان

  /۵‌ آذر ــ در نشست شورای مدیریت بحران استان سمنان/

  • «کشته‌شدگان و مصدومان این سانحه ریلی (قطار سمنان) بیمه بودند. این افراد و خانواده‌های آنان می‌توانند از امکانات بیمه‌ای و درمانی در صورت نیاز استفاده کنند».

  ۵ ــ علی مطهری

  روح آیت‌الله هاشمی رفسنجانی احضار شود

  / ۳ اسفند ــ در گفت‌وگو با یک خبرگزاری دولتی/

  • «از طریق احضار روح آیت‌الله هاشمی از خود ایشان پرسیده شود که نام آن ۱۱۰ نفر (نظامیانی که مطهری ادعا می‌کند در انتخابات ۸۴ دخالت کردند) چیست».

  علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی اوایل اسفندماه با نقل خاطره‌ای از آیت‌الله هاشمی، ادعا کرده بود که آیت‌الله “۲ بار” به او گفته بود “بعد از انتخابات سال ۸۴ من از دخالت برخی افراد یک نهاد نظامی شکایت کردم و ۱۱۰ نفر از آنها به زندان‌های کوتاه‌مدت محکوم شدند و اسناد آن را نزد خود دارم”.

  پیرو این ادعا، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته بود که “به نظر می‌رسد کار آقای علی مطهری بعد از خلاف‌گویی‌ها و بی‌بصیرتی‌های سابق، به هذیان‌گویی‌های عجیب و غریب هم کشیده شده است”.

  مقدم‌فر در همین زمینه خطاب به علی مطهری گفت: “ما ۱۰۹ نفر را فاکتور می‌‌گیریم، شما فقط یک نفر از آن ۱۱۰ نفر را که در دادگاه محکوم شده است، به ما معرفی کن!”.

  در پی این سخنان، علی مطهری در گفت‌وگویی با یک خبرگزاری ضمن اذعان بر اینکه حتی نام یک نفر از آن ۱۱۰ نفر را هم نمی‌داند، برای حل این مسئله پیشنهاد کرد که از طریق احضار روح آیت‌الله هاشمی از خود ایشان پرسیده شود که نام آن ۱۱۰ نفر چیست!

   

  ۶ ــ معصومه ابتکار

  گرد و غبار ایران کار “داعش” است

  /۳۰ خرداد ــ در مصاحبه با گفت‌وگوی ویژه خبری/

  • «جنگ و ناامنی در عراق از جمله علت‌های ایجاد کانون‌های ریزگردهاست و متأسفانه شرایط ناپایدار دولت عراق، حمله تکفیری‌ها و داعش فرصت اجرایی شدن توافق‌نامه‌ها برای مدیریت پدیده گرد و غبار را گرفت».

  تشدید گرد و غبار در استان‌های جنوبی و ریزگردهایی سبب انتقاداتی به سازمان تحت ریاست معصومه ابتکار شد اما ابتکار در برابر این مشکل یک بار در اینستاگرام خود از مردم خواست برای نابودی داعش دعا کنند تا بشود کمکی به برطرف کردن پدیده ریزگردها کرد و بار دیگر نیز در گفتگوی ویژه خبری با گفتن این جمله که “جنگ و ناامنی در عراق از علل ایجاد کانون‌های ریزگردها است و متأسفانه شرایط ناپایدار دولت عراق، حمله تکفیری‌ها و داعش فرصت اجرای توافق‌نامه‌ها برای مدیریت پدیده گرد و غبار را گرفت”، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد.

   

  ۷ ــ سید حسن قاضی‌زاده هاشمی

  بی‌شعور! اگر گذاشتم یک روز دیگر اینجا کار کنی

  /۱۲ اسفند ــ در جریان بازدید از مرکز اورژانس شهرستان بدره/

  • وزیر بهداشت در پاسخ به درخواست و گلایه فرماندار شهر بدره خطاب به وی گفت «خیلی غلط کردی، بی‌شعور! اگر من بگذارم یک روز دیگر اینجا کار کنی».

  در جریان بازدید سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز اورژانس شهرستان بدره در اسفندماه امسال شماری از مردم حاضر در محل نسبت به کمبود امکانات پزشکی و درمانی در شهرستان به وزیر بهداشت گلایه کردند. در این بین فرماندار شهر بدره این سخنان را تأیید کرد که با اعتراض شدید وزیر بهداشت مواجه می‌شود و سخنان تندی از سوی وزیر در حضور مردم عنوان می‌شود، به‌طوری که در پاسخ به این فرد می‌گوید، “خیلی غلط کردی، بی‌شعور! اگر من بگذارم یک روز دیگر اینجا کار کنی”.

   

   

  ۸ ــ محمدرضا نعمت‌زاده

  سروصدا نکنید، این فیش‌ها (ی نجومی) در دنیا مرسوم است

  /۲۱ تیر ــ در نشستی با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی یاسوج/

  • وزیر صنعت وجود برخی فیش‌ها با حقوق‌های بالا در دنیا را طبیعی خواند و اظهار داشت: «به نظر ما نیازی به این‌همه سروصدا نبود و وجود چنین فیش‌هایی هم مرسوم است».

  در حالی که رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و بسیاری از مقامات و مسئولان کشور نسبت به فیش‌های نجومی برخی مدیران انتقاد کردند اما وزیر صنعت در نشستی با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی یاسوج گفت: به‌نظر ما نیازی به این‌همه سروصدا نبود و وجود چنین فیش‌هایی هم مرسوم است.

  وی همچنین گفته بود: به دوستان در هیئت دولت عرض کردم که بگذارید فیش حقوقی‌ام را منتشر کنم تا مردم بدانند ما به‌عنوان وزیر حقوقمان چند است، اما دوستان نپذیرفتند و گفتند “اگر شما این کار را بکنید تبدیل به یک «مد» می‌شود و «مد» شدن این موضوع هم درست نیست”.

  برچسب ها :

  نظرات