آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6720
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۱
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  شیخ سلمان: اظهارات من تحریف شده است

  آوای شمال/ شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه گفت که اظهارات وی تحریف شده است. روزنامه الاتحاد امارات متحده عربی به نقل از وی گزارش داد که برخی کشورها خواهان لغو عضویت استرالیا در کنفدراسیون آسیا هستند.  این اظهارات در روزنامه های استرالیا و در آستانه برگزاری فینال جام ملتهای آسیا و درحالی که این […]

  آوای شمال/ شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه گفت که اظهارات وی تحریف شده است.
  روزنامه الاتحاد امارات متحده عربی به نقل از وی گزارش داد که برخی کشورها خواهان لغو عضویت استرالیا در کنفدراسیون آسیا هستند. 

  این اظهارات در روزنامه های استرالیا و در آستانه برگزاری فینال جام ملتهای آسیا و درحالی که این کشور به دنبال اولین قهرمانی در این جام است، بازتاب گسترده ای داشت. 

  شیخ سلمان در گفت گو با روزنامه هرالد سان اظهار داشت: از طرح این موضوع در این زمان واقعا حیرت زده شدم. این یک موضوع کذب است. خواندن داستانی مثل این واقعا غم انگیز است، چرا که هیچ حقیقتی در آن نیست.

  وی گفت: موفقیت این تورنمنت فراتر از انتظارات ما بود. اجازه نمی دهم گزارشی مثل این بر موفقیت تورنمنت استرالیا تاثیر بگذارد.

  دیوید گالوپ رییس فدراسیون فوتبال استرالیا گفت که از اظهارات شیخ سلمان در گفت و گو با روزنامه عربی الاتحاد بسیار غافلگیر شده است.

  روزنامه الاتحاد به نقل از شیخ سلمان نوشت برخی اعضای ای اف سی در غرب آسیا و نقاط دیگر مخالف عضویت استرالیا در این کنفدراسیون هستند. 

  این روزنامه به نقل از شیخ سلمان نوشت: فدراسیون های دیگری در مناطق مختلف آسیا وجود دارند که خروج استرالیا را ضروری می دانند. 

  این روزنامه افزود: این حرکت و تصمیم باید از داخل کنگره ای اف سی اتخاذ شود، چرا که اختیار تصمیم گیری در مورد بازنگری در عضویت استرالیا را دارد.

  شیخ سلمان در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، ضمن اطمینان به عضویت استرالیا در ای اف سی گفت: جام ۲۰۱۵ در استرالیا نمایش عالی برای فوتبال آسیا بوده است. استرالیا همانند سایر کشورها عضو کامل ای اف سی است و روابط آن با فدراسیون های دیگر می تواند در سالهای آینده قویتر شود.

  شیخ سلمان گفت: مخالفت با استرالیا در داخل ای اف سی به نظر می رسد کمتر از آن باشد که تهدید جدی ایجاد کند.

  استرالیا از زمان الحاق به آسیا دو بار متوالی به جام جهانی ۲۰۱۴ و جام ملتهای آسیا راه یافته است. این کشور قهرمان جام زنان آسیا در سال ۲۰۱۰ شد.

  تیم وسترن سیدنی ووندررز سال گذشته جام لیگ قهرمانان آسیا را تصاحب کرد و درصورت پیروزی استرالیا در فینال جام ملتهای آسیا، اولین بار خواهد بود که این کشور هر دو جام ملی و باشگاهی را تصاحب می کند. 

  آنژه پوستکوگلو سرمربی تیم استرالیا در واکنش به این جنجال گفت: استرالیا احترام زیادی برای ملتهای آسیا قائل است. 

  وی گفت: من گفت و گوهای متعددی با مربیان تیم ها از سراسر آسیا داشته ام و احترام متقابل زیادی بین ما وجود دارد. هدف ما افزایش استانداردهای منطقه است. 

  وی گفت: هدف جمعی ما باید قهرمانی یک کشور آسیایی در جام جهانی باشد. شکستن چرخه قهرمانی اروپا و آمریکای جنوبی در جام جهانی فقط در صورت احترام متقابل میان تمام کشورها برای بهبود فوتبال میسر است. 

  برچسب ها :

  نظرات