آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67196
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی از مدیران مسئول روزنامه‌های کشور دعوت کرد بر اساس شیوه نامه منتشر شده و با دقت، فرم خوداظهاری روزنامه خود را تکمیل و تا 25 اسفند برای معاونت مطبوعاتی ارسال کنند.

  جزئیات طرح رتبه بندی روزنامه‌ها برای سال ۹۵ اعلام شد

  آوای شمال/حسن محرابی ضمن اعلام روزهای ۶ و ۲۳ بهمن و ۲ و ۱۵ اسفند ۹۵ به عنوان روزهای منتخب برای رتبه بندی روزنامه‌ها، اجرای رتبه بندی در این دوره را به دلیل اضافه شدن شاخص‌های کیفی، دقیق تر از دوره پیش توصیف کرد و یادآور شد: برای آشنایی مدیران مسئول با نحوه تکمیل فرم […]

  آوای شمال/حسن محرابی ضمن اعلام روزهای ۶ و ۲۳ بهمن و ۲ و ۱۵ اسفند ۹۵ به عنوان روزهای منتخب برای رتبه بندی روزنامه‌ها، اجرای رتبه بندی در این دوره را به دلیل اضافه شدن شاخص‌های کیفی، دقیق تر از دوره پیش توصیف کرد و یادآور شد: برای آشنایی مدیران مسئول با نحوه تکمیل فرم خوداظهاری، انجمن صنفی مدیران مسئول روزنامه‌های غیردولتی به عنوان مجری طرح رتبه بندی، در بهمن ماه گذشته کارگاه آموزشی برگزار کرد.

  وی افزود: برای منظم شدن روند رسیدگی‌ها و تسریع در اعلام نتایج، مطابق بند ۱۲ دستورالعمل، مدارک جدید جز مواردی که در ابتدا تحویل شده از روزنامه‌ها پذیرفته نمی‌شود.

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی همچنین به واگذاری داوری در زمینه عکس و گرافیک روزنامه‌ها به صنوف مرتبط اشاره کرد و افزود: به روزنامه‌هایی که جمع امتیاز خود اظهاری و امتیاز نهایی آنها (پس از مرحله تجدید نظر) اختلافی کم‌تر از ۱۰درصد داشته باشد، یک امتیاز تشویقی داده ‌خواهد شد. همچنین روزنامه‌هایی که قرارداد خواهر خواندگی با رسانه‌های معتبر خارجی امضاء کرده باشند، با تأیید اداره کل رسانه‌های خارجی مشمول دریافت یک امتیاز تشویقی می‌شوند.

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در ادامه گفت: تعریف دقیق تمام شاخص‌ها و نحوه امتیاز دهی روزنامه‌ها در هر کدام به تفکیک در شیوه نامه منتشره آمده است.

  به گفته محرابی و به منظور قدردانی از تلاش‌های سردبیران و دبیران سرویس، توسعه مسئولیت پذیری، درج نام سردبیر یا دبیران سرویس، در شناسنامه روزنامه، مشروط به آن که غیر از مدیرمسئول باشد، نیم امتیاز تشویقی خواهد داشت.

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی تأکید کرد: تسریع در ارسال مدارک، توسط مدیران مسئول محترم روزنامه‌های کشور به خصوص روزنامه‌های محلی، منطقه‌ای و استانی سبب خواهد شد نتایج نهایی، که مبنای ارائه هرگونه تسهیلات اعطایی در سال ۹۶ است در موعد مقرر منتشر شود.

  تمام مدیران مسئول محترم روزنامه‌ها (اعم از سراسری و غیر سراسری) برای شرکت در طرح رتبه بندی روزنامه‌ها(سال۹۵) مطابق شیوه نامه مصوب کارگروه توسعه مطبوعات می توانند ۴ شماره روزنامه خود را به شرح زیر همراه با فرم خوداظهاری تکمیل شده، جداول الحاقی و مستندات لازم تا ۲۵ اسفند ماه جاری به ساختمان معاونت مطبوعاتی (خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه هشتم، پلاک ۱۵، طبقه اول، آقای سرمدی) تحویل و رسید دریافت کنند تا برای بررسی کارشناسی و ارزیابی انجمن صنفی مدیران مسئول روزنامه‌های غیر دولتی ارسال شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات