آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 15 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67148
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

  ساخت ۱۵ کلینیک ویژه در مازندران/ خانه بهداشت استیجاری در مازندران نداریم

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ساخت 15 کلینیک ویژه در این استان خبر داد و گفت: این سهمیه به طور عادلانه از غرب تا شرق مازندران را در برگرفته است.

  آوای شمال/ قاسم جان بابایی در نشست شهرداران مازندران در سرخ‌رود با اشاره به تجلیل رییس جمهور در نخستین مجمع ملی سلامت از دانشگاه علوم پزشکی مازندران به‌عنوان دانشگاه برتر کشور در حوزه مشارکت در سلامت اظهار کرد: یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند و فرآیند این فعالیت‌ها یک هم‌افزایی خوب را از دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف مطالبه می‌کند و این نشان از کارآمدی مدیران ما در این بخش دارد.

  وی افزود: در بخش بهداشت دولت نگاه ویژه‌ای به بخش سلامت داشت و زیر ساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شد که در حال حاضر چهار بیمارستان در حال ساخت داریم که زیر نظر مسکن و شهرسازی است و باید طبق برنامه انجام شود و به غیر از بیمارستان‌های در حال ساخت، سایر اقدامات بر اساس منابعی است که از وزارت بهداشت می‌گیریم.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در مدت سه سالی که در حال خدمت رسانی هستم، ۲۲۰ هزار مترمربع به فضای درمانی و بهداشتی استان اضافه شد، بیان داشت: ۸۰ هزار مترمربع در فضای بهداشت که یک سوم مراکز روستایی ما استیجاری بود و با توجه به منابعی که در اختیار ما گذاشته شد و با همت شما مسئولان در سال ۹۳، تعداد ۱۵۰ خانه بهداشت ۹۰ متری ساخته شد و ۸۰ خانه بهداشت نیز در حال ساخت داریم.

  جان‌بابایی گفت: در کل کشور ۱۹۰۰ خانه بهداشت جزء پروژه‌های وزارت بهداشت بود که ۲۳۰ عدد سهم استان مازندران شد و خوشبختانه در موضوع خانه بهداشت، دیگر ملک استیجاری نداریم.

  وی ادامه داد: ۲۷ مرکز بهداشت و درمان روستایی را در حال ساخت داریم که هر کدام بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ متر است و خانه‌های بهداشت ۷۰ متری نیز در این طرح قرار دارد که در هر مرکز بهداشت روستایی، پزشک، دندان پزشک و داروخانه و امکانات جامع‌تری است و حدود ۱۰۰ مرکز بهداشت روستایی نیز در آینده ساخته می‌شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: در شهر نزدیک به ۳۰ مراکز ما استیجاری است که خیلی از ساختمان‌های استیجاری مناسب نیستند و از این بابت احساس شرمندگی می‌کنیم.

  جان‌بابایی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما با وزارت بهداشت که یک کار بسیار بزرگی بود و از طرف استان انجام شد و آن‌هم مشارکت در ساخت پروژه‌های بهداشت و درمان است، یادآور شد: بر اساس توافق صورت گرفته قرار است، ۵۰درصد هزینه ساخت این مراکز شهری را وزارت بهداشت و ۵۰درصد دیگر را با مشارکت مجموعه استان به محوریت استانداری مازندران پرداخت نماید.

  وی اضافه کرد: اگر ما نتوانیم کارهایمان را تا پایان این دولت تمام کنیم در دولت بعد شاید اولویت اول سلامت نباشد و تمامی طرح‌های این حوزه همین گونه بماند و این‌ها زیبنده استان نیست.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: در مازندران ۱۵ کلینیک ویژه ساختیم که مردم می‌توانند خدمات سرپایی را با تعرفه‌های دولتی بگیرند در حالی که استان اصفهان با ۵ میلیون جمعیت تنها ۵ کلینیک ویژه سهم داشت.

  وی در پایان گفت: تاکنون ۷ کلینیک ویژه را به اتمام رسانده و تجهیز کردیم و در توزیع نیز تلاش کردیم تا سهم تمامی استان عادلانه باشد و به همین خاطر در غرب مازندران در شهرستان رامسر و در شرقی ترین شهر مازندران یعنی در گلوگاه نیز این کلینیک تأسیس شد اما موفق به دریافت پروانه نشدیم و از آن‌جایی که هزینه ساخت این مجموعه‌ها را بر اساس پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه به ما می دهند، ضروری است مسؤولان در دریافت پروانه کمک لازم را داشته باشند.

   

  برچسب ها :

  نظرات