آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67146
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش:

  ارائه خدمات بهتر با رویکرد نوین در مدارس غیردولتی ضروری است

  مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از علل به وجود آمدن مدارس غیردولتی رقابت در ارائه خدمات آموزشی به جامعه است و در مدارس غیر دولتی مردم باید بهترین خدمات را با رویکرد نوین دریافت کنند.

  آوای شمال/ حسن مسعودی در نشست تخصصی کارشناسان مراکز و مدارس غیر دولتی استان مازندران در شهرستان محمودآباد اظهار کرد: برخی از دغدغه‌های آموزش‌ و‌ پرورش مبنایی و ریشه‌ای است و ریشه در رویکردها و نگاه‌های ما دارد که در کل کشور و همه ابعاد کاری وجود دارد.
  وی راه حل خیلی از مشکلات را تغییر رویکردها دانست و گفت: این اراده باید به وجود بیاید تا مردم به آرامش بیش‌تر برسند و حق مردم در تمام ابعاد از جمله در آموزش و پرورش بیش‌تر از این‌ها است.
  مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با ارائه تعاریفی از قرن ۲۱ که آن را سده انفجار اطلاعات، سده سرعت، سده دقت و سده مدیریت و رهبری نامید، بیان داشت: در چنین شرایطی که مردم و به ویژه دانش‌آموزان ما مستعدترین افراد در بین ملت‌ها هستند، آموزش و پرورش ما می‌تواند بهترین در دنیا باشد.
  مسعودی با اشاره به این مطلب که آموزش و پرورش رکن اصلی جامعه و تربیت نیروی انسانی است به بیان برخی از مشکلات آموزش و پرورش پرداخت و اظهار کرد: آموزش و پرورش ما باید چابک‌تر، توانمندتر، کارآمدتر و روزآمدتر باشد.
  وی با استناد به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خاطرنشان کرد : سند تحول بنیادین تصریح دارد که مدارس غیردولتی باید تقویت شوند و بحث مشارکت مردم در آموزش و پرورش فرزندان جدی قلمداد شود.

  این مسؤول یکی از علل به وجود آمدن مدارس غیر دولتی را رقابت در ارائه خدمات آموزشی به جامعه دانست و یادآور شد: با توجه به این که اولیاء راغب به پرداخت هزینه‌های آموزشی و پرورشی دانش آموز خود هستند، باید مدارس غیردولتی تقویت شود تا بهترین خدمات آموزشی با بهترین کادر آموزشی ارائه شود.
  مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در پایان با تأکید بر ایجاد شورای نظارت در هر شهرستان و منطقه گفت: همه باید تلاش کنیم تا رضایت طرفین جلب شود  و  در مدارس غیر دولتی مردم باید بهترین خدمات آموزشی را با رویکرد نوین دریافت نمایند.

  برچسب ها :

  نظرات