آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67139
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اغلب آقایان به مهارت رانندگی خود افتخار می‌کنند اما آشنایی با اصول اولیه تعمیرات و نگهداری ماشین نیز به همان اندازه مهم است.

  خودروی خود را اینگونه برای سفرهای نوروزی آماده کنید

  آوای شمال/ آشنایی با خودرو، ایمنی و اصول فنی تعمیرات یک نکته مهم است که هم آقایان و هم خانم ها باید از آن مطلع باشند. اگر می خواهید در تعطیلات نوروزی به مسافرت بروید حتماٌ نکات زیر را درباره خودروی خود بدانید تا هم به سلامت مسافرت کنید هم طول عمر خودروی شما بالاتر […]

  آوای شمال/ آشنایی با خودرو، ایمنی و اصول فنی تعمیرات یک نکته مهم است که هم آقایان و هم خانم ها باید از آن مطلع باشند. اگر می خواهید در تعطیلات نوروزی به مسافرت بروید حتماٌ نکات زیر را درباره خودروی خود بدانید تا هم به سلامت مسافرت کنید هم طول عمر خودروی شما بالاتر برود و کمتر دچار خرابی شود.

  با وجود اینکه اکنون در دنیا مراکز فنی و تعمیرات خودرو بسیار زیاد شده و حتی با یک تماس تلفنی در دورترین مناطق جهان خدمات رسانی انجام می شود اما هر فردی بویژه آقایان باید شیوه نگهداری و تعمیرات ابتدایی خودروی خود را بدانند.
  روغن موتور
  این روغن یکی از اصلی ترین مواد در هر خودرو است و شما باید نسبت به تعویض به موقع آن هشیار باشید.
  تعویض دیر هنگام روغن موتور می تواند باعث استهلاک موتور و آسیب به آن شود. در خودروهای جدید برخلاف خودروهای قدیمی در بازه زمانی کوتاهتری نیاز به تعویض روغن موتور است که این به دلیل تفاوت در فناروی ساخت خودروهای جدید نسبت به مدل‌های قدیمی است.
  چک کردن فشار لاستیک‌ها
  لاستیک خودروی پرباد می تواند در جاده ها باعث اصطکاک شدید با سطح زمین و خرابی و صاف شدن سریع آن شود، در عین حال باد کم لاستیک ممکن است باعث کندی سرعت خودرو و حتی بالا رفتن احتمال پنچری آن شود.
  همیشه توجه خاصی به فشار باد لاستیک خودروی خود داشته باشید و هر یک ماه یکبار آن را چک کنید. برخی از خودروهای مدرن نشانگر میزان باد لاستیک خودرو را دارند و برای آن دسته که ندارند می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای خودرو و خرید یک دستگاه فشار سنج باد لاستیک از میزان آن مطلع شوید.
  باد لاستیک خودرو در فصل های گرم و سرد سال تغییر می کند و اهمیت دادن به آن می تواند باعث افزایش عمر تایر خودرو شود.
  برف پاک کن
  خرابی برف پاک کن با افزایش احتمال تصادف خطرات بسیار شدیدی را متوجه راننده و اطرافیان می‌کند، بویژه زمانی که شیشه خودرو کثیف است.
  همیشه از سلامت برف پاک کن خود اطمینان حاصل کنید و در صورت خرابی تیغه آن را به سرعت تعویض کنید. همچنین قبل از استفاده از آن، شاخه یا برگ افتاده بر روی شیشه را از روی آن پاک کنید و نیز لبه تیغه را با دستمال پاک کنید تا شیشه شما همیشه سالم و بدون خش بماند و برف پاک کن خراب نشود.
  چک کردن روغن موتور نیز یکی دیگر از مواردی است که آقایان باید حتما به آن توجه کنند. کم شدن حجم روغن موتور یا روان بودن بیش از حد آن می تواند سبب تصادفات شدید در حین رانندگی و حتی بروز خطر مرگ شود.
  ضدجوش و ضد انجمادماشین
  این ماده نیز سبب حفظ رادیاتور و موتور و جلوگیری از آسیب به آن می شود، حتما قبل از مسافرت از حجم آب رادیاتور و نیز به اندازه بودن ضد جوش و ضد انجماد اطمینان پیدا کنید بویژه اگر می خواهید به مدت طولانی رانندگی کنید.
  و در نهایت چک کردن چراغ خودرو، سالم بودن ترمز دستی و پر بودن باک بنزین از مواردی است که می تواند ایمنی شما در مسافرت را تامین کند.
  از همه مهتر خونسردی و تسلط به رانندگی و داشتن مهارت کافی و پرهیز از عجله است.
  با آگاهی از نحوه عملکرد خودرو و تعمیرات اولیه و داشتن جعبه ابزار و لاستیک یدکی می توانید با خیالی آسوده سفر کنید.

  برچسب ها :

  نظرات