آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67119
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر خارجه آمریکا تایید کرد که تونی بلر پیشنهاد کمک به دونالد ترامپ برای دستیابی به توافق سازش خاورمیانه را مطرح کرده است.

  تونی بلر به ترامپ پیشنهاد کمک داد

  آوای شمال/رکس تیلرسون پس از خبری مبنی بر ملاقات یازده روز پیش تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس از کاخ سفید و گفتگو درباره توافق سازش میان اسرائیل و فلسطین به بیان جزئیات مربوط به نقش بلر در این بین پرداخت. جرد کوشنر، داماد ترامپ مسئول دستیابی به صلح نهایی میان اسرائیل و فلسطین است. […]

  آوای شمال/رکس تیلرسون پس از خبری مبنی بر ملاقات یازده روز پیش تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس از کاخ سفید و گفتگو درباره توافق سازش میان اسرائیل و فلسطین به بیان جزئیات مربوط به نقش بلر در این بین پرداخت.

  جرد کوشنر، داماد ترامپ مسئول دستیابی به صلح نهایی میان اسرائیل و فلسطین است. با وجود تعجب نخست‌وزیر و وزیر خارجه بریتانیا از این خبر، مقامات کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا این موضوع را تایید و اعلام کردند: بلر به کوشنر پیشنهاد کرده تا برای دستیابی به توافق سازش میان اسرائیل و فلسطین به وی کمک کند.

  بلر اندکی پس از دیدار سه ساعته خود با کوشنر در اول مارس راهی سرزمین‌های اشغالی شد تا با بنیامین نتانیاهو که  مدتهاست با وی دارای روابط خانوادگی است دیدار کند.

  یک مقام آمریکایی دراین باره گفت: مبنای رویکرد بلر این بود که او دارای سالها تجربه سیاست در خاورمیانه بوده و بیش از هر فرد دیگر در خاورمیانه دارای ارتباطات نزدیک با اعراب است.

  یک مقام ارشد دیپلماتیک درباره نخست‌وزیر سابق بریتانیا گفت: بلر به کوشنر و کاخ سفید پیشنهاد داد و آنها بسیار  علاقمند به این موضوع هستند. آنها تصور می‌کنند سوابق دیپلماتیک وی در عرصه خاورمیانه می‌تواند مفید باشد.

  برچسب ها :

  نظرات