آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 15 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67102
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ناوگروه ۴۵ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن نقدی و ناو پشتیبانی تنب، راهی خلیج عدن شدند.

  ۲ ناو رزمی ارتش راهی خلیج عدن شدند/ روزهای پُر کار نداجا در شمال و جنوب

  آوای شمال/ناوگروه ۴۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای انجام ماموریت‌ در آب‌های آزاد و بین‌المللی و پس از بازگشت ناوگروه ۴۴، در روزهای گذشته راهی خلیج عدن شده است. این ناوگروه که متشکل از ناوشکن نقدی و ناو پشتیبانی تُنب است، قرار است در خلیج عدن و تنگه باب المندب به حفاظت […]

  آوای شمال/ناوگروه ۴۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای انجام ماموریت‌ در آب‌های آزاد و بین‌المللی و پس از بازگشت ناوگروه ۴۴، در روزهای گذشته راهی خلیج عدن شده است.

  این ناوگروه که متشکل از ناوشکن نقدی و ناو پشتیبانی تُنب است، قرار است در خلیج عدن و تنگه باب المندب به حفاظت از کشتی‌های تجاری کشورمان بپردازد، هم‌اکنون در بندر صلاله در سواحل عمان پهلو گرفته و به‌زودی راهی تنگه استراتژیک باب المندب و خلیج عدن خواهد شد.

  این اولین ماموریت بین‌المللی ناوشکن جمهوری اسلامی ایرانی – نقدی، پس از گذراندن یک دوره تعمیرات اساسی توسط متخصصان کشورمان و الحاق مجدد به ناوگان جنوب نداجا است.


  ناوشکن نقدی

  پیش از این، ناوگروه ۴۴ نیروی دریایی ارتش با شکستن رکورد دریانوردی ناوهای ایرانی، پس از ۵ ماه ماموریت و حضور در آب‌های شرقی اقیانوس اطلس، در باب المندب و خلیج عدن حضور داشت و از کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌های کشورمان در برابر دزدی‌های دریایی، حفاظت می‌کرد.

  ** ناوشکن دماوند و ناوچه درفش در داغستان

  از سوی دیگر، ناوشکن رزمی دماوند و ناوچه موشک‌انداز درفش نیز در راستای یک ماموریت بین‌المللی راهی سواحل ماخاچ قلعه در جمهوری داغستان روسیه شده است. این ناوگروه با هدف به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دریای خزر و ابلاغ پیام صلح و دوستی به کشورهای حاشیه این دریا، بندر انزلی را به مقصد کشور روسیه اعزام شدند.

  گفتنی است این چهارمین ناوگروه اعزامی از ناوگان شمال نداجا است که سه مورد آن به روسیه و یک مورد به آذربایجان بوده است. در مجموعه این اعزام‌ها، این دومین ماموریت بین‌المللی ناوشکن تازه ملحق شده دماوند، است.


  ناوشکن دماوند

  ناوهای نیروی دریایی ارتش، در بدو ورود به بندر ماخاچ قلعه، توسط کشتی‌های ناوگان روسی متشکل از کشتی‌های کوچک موشکی “کراد سویژیاسک”، “اوگلیچ” و”ولیکی اوستیوگ” مورد استقبال قرار گرفتند.

  جمهوری داغستان یکی از ۲۲ جمهوری خودمختار فدراسیون روسیه محسوب می‌شود که در سواحل غربی دریای خزر و در قسمت شرقی ناحیه قفقاز واقع شده و مرکز و بزرگ‌ترین شهر آن مَخاچ‌قلعه نام دارد که در سواحل دریای خزر بنا شده و پس از شهر مخاچ‌قلعه، شهر دربند مهم‌ترین شهر این جمهوری است.

  ** ناوهای پاکستانی مهمان ناوگان جنوب نداجا

  علاوه بر این، دومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش پاکستان متشکل از ناوشکن «تیپ سلطان» و ناو موشک‌انداز «جرأت» و به فرماندهی کاپیتان میرزا فؤاد امین بیگ، نیز روز گذشته در بندر عباس و منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پهلو گرفتند.

  ناوگروه پاکستانی، به مدت ۳ روز در استان هرمزگان و شهر بندرعباس حضور دارند و ضمن انجام دیدار با مقامات عالی استان، از اماکن گردشگری بندرعباس و جزایر زیبای استان هرمزگان نیز بازدید خواهند کرد.


  پهلوگیری ناو پاکستانی در بندرعباس

  یکی از دیگر از برنامه های این ناوگروه در طول سفر به ایران، تمرین مشترکی نظامی در آب‌های ایران در هنگام ترک بندرعباس خواهد بود که این اقدام نیز با هدف تبادل تجربیات صورت خواهد گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات