آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6710
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  صعود شمشیربازان ایران به جدول ۶۴ نفره جام جهانی ایتالیا

  آوای شمال/ مسابقات شمشیربازی جام جهانی ایتالیا از روز گذشته (جمعه) باحضور ۱۲۱ شمشیرباز از ۲۵ کشور و با برگزاری دیدارهای انفرادی در پادووا این کشور آغاز شد. در روز نخست این مسابقات اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران دیدارهای خود برابرحریفان شان را با نتایج قابل قبول و پیروزی های ارزشمند به پایان […]

  آوای شمال/ مسابقات شمشیربازی جام جهانی ایتالیا از روز گذشته (جمعه) باحضور ۱۲۱ شمشیرباز از ۲۵ کشور و با برگزاری دیدارهای انفرادی در پادووا این کشور آغاز شد.

  در روز نخست این مسابقات اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران دیدارهای خود برابرحریفان شان را با نتایج قابل قبول و پیروزی های ارزشمند به پایان رساندند که نتیجه نهایی آن صعود چهار نماینده کشورمان به جدول ۶۴ نفره مسابقات بود.

  بر این اساس علی پاکدامن در مرحله مقدماتی مسابقات شمشیربازی جام جهانی ایتالیا نمایندگانی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، ژاپن، انگلستان، اسپانیا و چین را شکست داد. پاکدامن با کسب این ۶ پیروزی بدون باخت به طور مستقیم در جدول ۶۴ نفره قرار گرفت.

  مجتبی عابدینی هم پس از شکست دادن شمشیربازان اکراین، ایتالیا، لهستان و شیلی در مرحله مقدماتی موفق شد نمایندگان گرجستان و آلمان را هم در مرحله دوم و حذفی مسابقات از پیش رو بردارد و راهی جدول ۶۴ نفره شود.

  محمد رهبری هم با عملکردی مشابه عابدینی به این مرحله از مسابقات راه یافت. این شمشیرباز پس از آنکه در مرحله مقدماتی حریفان آمریکایی، اتریشی، ژاپنی و چینی خود را مغلوب کرد، در مرحله حذفی برابر نمایندگان لهستان و روسیه صاحب برتری شد و اینگونه به جدول ۶۴ نفره صعود کرد.

  محمد فتوحی دیگر نماینده ایران در مسابقات شمشیربازی جام جهانی ایتالیاست که موفق به صعود به جدول ۶۴ نفره این مسابقات شد. صعود فتوحی با پیروزی برابر شمشیربازان اسپانیا، ونزوئلا و لهستان در مرحله مقدماتی و شکشت دادن ورزشکاران آمریکا و چین در مرحله حذفی حاصل شد.

  از میان ترکیب پنج نفره تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، فرزاد باهرارسباران تنها بازیکنی بود که از صعود به جدول ۶۴ نفره مسابقات جام جهانی ایتالیا بازماند. این بازیکن مرحله مقدماتی مسابقات را با سه پیروزی برابر نمایندگان اسپانیا، آلمان و یونان به پایان رساند اما در مرحله حذفی و در مصاف با شمشیرباز مصری متحمل شکست شد و اینگونه از دور مسابقات کنار رفت.

  بدین ترتیب علی پاکدامن، مجتبی عابدینی، محمد رهبری و محمد فتوحی چهارشمشیرباز کشورمان هستند که دیدارهای خود در مسابقات جام جهانی ایتالیا را امروز (شنبه) با رقابت در جدول ۶۴ نفره دنبال می کنند. این بازیکنان زیر نظر رضا پیکرآرا به مصاف حریفانشان خواهند رفت.

  مسابقات شمشیربازی جام جهانی ایتالیا امروز در بخش انفرادی به پایان می رسد و روز یکشنبه هم دیدارهای تیمی این مسابقات برگزار خواهد شد.

  حضور تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در مسابقات جام جهانی ایتالیا با هدف بهبود رنکینگ جهانی اعضای این تیم برای کسب سهمیه المپیک انجام شده است

  برچسب ها :

  نظرات