آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67060
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  بررسی ها نشان می‌دهد چین به حاکم بلامنازع بازار عرضه تلویزیون های 4K مبدل شده و در آینده این اتفاق در صورت عرضه تلویزیون های 8K هم تکرار خواهد شد.

  چین حاکم بلامنازع بازار عرضه تلویزیون‌های فوق دقیق

  آوای شمال/چین هم اکنون توانسته از آمریکا به عنوان یکی از بازارهای مصرف و خرید مهم این نوع تلویزیون ها پیشی بگیرد و بخش عمده ای از کشورهای امریکای شمالی و غرب اروپا را هم پشت سر بگذارد. یکی از علل اصلی این تحول رشد و گسترش طبقه متوسط جدید در چین است. بسیاری از […]

  آوای شمال/چین هم اکنون توانسته از آمریکا به عنوان یکی از بازارهای مصرف و خرید مهم این نوع تلویزیون ها پیشی بگیرد و بخش عمده ای از کشورهای امریکای شمالی و غرب اروپا را هم پشت سر بگذارد.

  یکی از علل اصلی این تحول رشد و گسترش طبقه متوسط جدید در چین است. بسیاری از شهروندان چینی که درآمدی در حد متوسط دارند دوست دارند تلویزیون های بزرگ و فوق دقیق خریداری کنند . از سوی دیگر بازار خرید تلویزیون های ۴K دست دوم در چین بسیار داغ است و افرادی که نمی توانند هزینه خرید مدل های دست اول این تلویزیون ها را بپردازند، مدل های دسته دوم آنها را خریداری می کنند.

  بررسی های موسسه تحقیقاتی IHS Markit ‌نشان می دهد زمانی که تلویزیون های ۸K عرضه شوند باز هم چین مهم ترین و اولین بازار خریداری و استفاده از این نوع تلویزیون ها خواهد بود. میزان عرضه تلویزیون های ۴K در کشور چین در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۵ میلیون واحد بوده است. در مقابل این رقم در اروپای غربی ۴٫۸۲۷٫۰۰۰ واحد و در آمریکای شمالی ۶٫۳۲۶٫۰۰۰ واحد بوده است.

  در سال ۲۰۱۶ هم این روند ادامه یافت و در چین ۲۵ میلیون واحد تلویزیون ۴K عرضه شد که بسیار بیشتر از ۸٫۵ میلیون واحد تلویزیون ۴K عرضه شده در اروپای غربی و یک میلیون واحد تلویزیون ۴K عرضه شده درآمریکای شمالی بوده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات