آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67052
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه 33 تن مواد مخدر از ابتدای امسال در استان اصفهان کشف شده است، گفت: در جمع‌آوری و کشف سلاح‌های غیرمجاز نیز 11 درصد رشد داشته‌ایم.

  ۳۳ تن مواد مخدر در سال ۹۵ در اصفهان کشف شد

  آوای شمال/عبدالرضا آقاخانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری مسؤولان نیروی انتظامی با بیان اینکه در مقاطع مختلف اصحاب رسانه کمک حال نیروی انتظامی استان اصفهان بوده‌اند، اظهار کرد: با تلاش همه نیروهای انتظامی استان اصفهان مخصوصاً پلیس‌های تخصصی مانند فتا، مواد مخدر و اطلاعات توانستیم خود را به شاخصه‌های مطلوب ناجا برسانیم. وی با […]

  آوای شمال/عبدالرضا آقاخانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری مسؤولان نیروی انتظامی با بیان اینکه در مقاطع مختلف اصحاب رسانه کمک حال نیروی انتظامی استان اصفهان بوده‌اند، اظهار کرد: با تلاش همه نیروهای انتظامی استان اصفهان مخصوصاً پلیس‌های تخصصی مانند فتا، مواد مخدر و اطلاعات توانستیم خود را به شاخصه‌های مطلوب ناجا برسانیم.

  وی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در سال ۹۵ افزود: در بحث سرقت با ۲ درصد افزایش سرقت مواجه هستیم و در دستگیری سارقان ۷ درصد و در دستگیری افراد شرور ۲۱ درصد، در دستگیری قاچاقچیان ۱۶ درصد و در کشف قتل نیز ۳۰ درصد افزایش داشته‌ایم.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ۳۳ تن مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون کشف شده، ادامه داد: در جمع‌آوری و کشف سلاح‌های غیرمجاز نیز ۱۱ درصد رشد داشته‌ایم.

  وی تصریح کرد: افزایش جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای و دستگیری مجرمان جرائم اجتماعی که حدود ۱۲ درصد بوده و نیز رتبه اول رزمایش‌های فنی نیروی انتظامی، نشان می‌دهد که این پلیس در عرصه فضای مجازی فعالیت‌های خوبی داشته است.

  آقاخانی با بیان اینکه پلیس راهور استان اصفهان در سال ۹۵ در کل کشور رتبه اول را در خصوص کاهش تصادفات به دست آورد، ادامه داد: در سال جاری بیش از ۱٫۵ میلیون تماس تلفنی از مردم استان اصفهان با پلیس گرفته شده است.

  وی با بیان اینکه در بحث کاهش جرائم خشن کل جرائم این حوزه یک درصد کاهش داشته‌اند، اضافه کرد: همچنین در بحث قتل، نیروی انتظامی استان اصفهان با ۱۳ درصد کاهش و در خصوص تجاوز به عنف با ۲۰ درصد کاهش روبه‌رو بوده است.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی مخالف با شادی مردم نیست بلکه با ناهنجاری‌ها و ناآرامی‌ها مخالف است، اظهار کرد: سیاست نیروی انتظامی در بحث برخورد با متخلفان در شب چهارشنبه آخر سال همانند سال گذشته خواهد بود.

  آقاخانی بیان کرد: در سال ۹۴ مردم استان اصفهان در بحث همکاری با پلیس در شب چهارشنبه آخر سال همکاری‌های بسیاری را خوبی با نیروی انتظامی داشته‌اند.

  وی در خطاب به مردم در خصوص آتش‌بازی‌های چهارشنبه آخر سال تأکید کرد: امسال از خانواده‌ها درخواست داریم تا فرزندان خود را از تهدیدات آتش‌بازی در خصوص چهارشنبه آخر سال آگاه کنند.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص اقدامات این نیرو برای نوروز ۹۶ گفت: رزمایش نوروزی نیروهای انتظامی از تاریخ ۲۵ اسفند آغاز و تا ۲۰ فروردین ۹۶ ادامه خواهد داشت؛ ۲۵ اسفند این رزمایش با برگزاری مراسمی در فرماندهی انتظامی این استان کار خود را آغاز خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه رزمایش نوروزی پلیس راهور همانند سال‌های گذشته در نوروز ۹۶ نیز ادامه خواهد داشت، افزود: ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان ۳۵ ایستگاه سلامت امنیت در جاده‌ها را برای امنیت مسافران نوروزی راه‌اندازی خواهد کرد که این طرح در سال گذشته از استان اصفهان آغاز شد و به تدریج در کل کشور تسری یافت.

  آقاخانی با اعلام اینکه برای نوروز ۹۶ پلیس پارک‌ها و فضای سبز برای نخستین بار در پارک‌ها و فضاهای سبز استان اصفهان راه‌اندازی خواهد شد، عنوان کرد: این پلیس‌ها برای نخستین در پارک‌ها برای استقبال و فراهم‌سازی امنیت بیشتر مسافران این طرح را به صورت آزمایشی انجام خواهند داد.

  وی ادامه داد: سال ۹۶ سال قرار دادن کل توان عملیاتی در انجام کارهای خاص و برخورد با جرائم ویژه است که برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با باندهای قاچاق، ارتقای امنیت‌ اخلاقی با رویکردهای جدید و برخورد با اماکن غیرمجاز که محل تجمع متخلفان هستند؛ در اولویت برخوردهای نیروی انتظامی قرار دارد.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان در رابطه با تلخ‌ترین اتفاقات برای نیروهای انتظامی استان اصفهان در سال ۹۵ گفت: تلخ‌ترین حادثه‌ها برای این نیرو شهادت همکارمان در سرقت مسلحانه از بانک مسکن، فوت دو نفر از پلیس‌های راهور و شهادت شهید قضاوی در مبارزه با مواد مخدر بود.

  وی در رابطه با سرقت مسلحانه از شعبه ملاصدرای بانک مسکن افزود: پلیس آگاهی در خصوص سرقت مسلحانه شعبه ملاصدرای بانک مسکن سرنخ‌های جدید را به دست آورده است که در صورت اطمینان آنها را در اختیار رسانه‌ها خواهد گذاشت.

  آقاخانی در رابطه با پیگیری پرونده شهادت شهید قضاوی عنوان کرد: پرونده شهادت این پلیس مبارز با مواد مخدر به دیوان عالی فرستاده شده که بحث قصاص آن نیز تائید شد.

  وی با بیان اینکه نقش اول نیروی انتظامی استان اصفهان بحث مبارزه با کالای قاچاق بوده است، تصریح کرد: نیروی انتظامی این استان در بحث فروش و کشف کالای قاچاق رتبه سوم را بین نیروهای انتظامی استان‌ها کسب کرده است.

  فرمانده انتظامی استان اصفهان ابراز کرد: بالاترین میزان کشف کالای قاچاق توسط ناجا صورت گرفته که خود این بحث کمک زیادی به تحقق بخشی شعار اقتصاد مقاومتی در نیروی انتظامی کرد.

  وی در پاسخ به سؤال فارس پیرامون تحقق بخشی به تمام اهداف نیروی انتظامی در سال ۹۵ اظهار کرد: نیروی انتظامی در تمام مباحث از جمله مبارزه با قاچاق، بحث ارتقای امنیت اخلاقی و غیره به جز کشف سرقت شاخص‌های مدنظر خود دست یافته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات