آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 26 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 67035
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  حمله نیروهای یمنی به قایق‌های سعودی، تازه‌ترین راهبرد نظامی مقاومت علیه تجاوزات عربستان است.

  انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی “المخاء”/ پایگاه‌های عربستان در “البقع” و “الطلعه” هدف توپخانه مقاومت یمن قرار گرفت + تصاویر

  آوای شمال/نبردهای میدانی رزمندگان مقاومت یمن با مزدوران آل‌سعود در حالی ادامه دارد که مقابله نیروهای بسیج مردمی یمن با نظامیان عربستان و حمله به مواضع سعودی‌ها وارد فاز جدیدی شده است. حمله به شناورهای عربستان و هدف قرار دادن مقر سعودی‌ها در نقاط ساحلی، تازه‌ترین راهبرد جنگی است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی […]

  آوای شمال/نبردهای میدانی رزمندگان مقاومت یمن با مزدوران آل‌سعود در حالی ادامه دارد که مقابله نیروهای بسیج مردمی یمن با نظامیان عربستان و حمله به مواضع سعودی‌ها وارد فاز جدیدی شده است.

  حمله به شناورهای عربستان و هدف قرار دادن مقر سعودی‌ها در نقاط ساحلی، تازه‌ترین راهبرد جنگی است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات اخیر آن‌را اتخاذ کرده‌اند.
  *حمله رزمندگان یمنی به مقر مزدوران سعودی در ساحل “الکدحه”
  انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی
  ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، مقر تجمع و تجهیزات مزدوران سعودی- آمریکایی را در ساحل غربی منطقه “الکدحه” استان تعز هدف قرار دادند که در این حمله یک دستگاه از تجهیزات ارتش عربستان منهدم شد.
  به‌نقل از خبرگزاری المسیره؛ هم‌چنین رزمندگان مقاومت یمن، صبح امروز یک خودروی زره‌پوش متعلق به نظامیان سعودی را به‌آتش کشیدند.
  این اقدام نیروهای یمنی در راستای عملیات‌های کمین نظامی علیه دشمن سعودی در شمال و شرق “المخاء” صورت می‌گیرد، به‌گونه‌ای که طی روزهای اخیر ده‌ها تن از نفرات ارتش عربستان به‌هلاکت رسیده و یا زخمی شده‌اند.
  *انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی “المخاء”
  انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی
  یک فروند قایق نظامیان سعودی در اثر برخورد با یک بلم دریایی در ساحل غربی المخاء استان تعز منفجر شد.
  خبرگزاری المسیره اعلام کرد: قهرمانان ارتش و کمیته‌های مردمی، به هرگونه نقض حریم آبی یمن با قدرت هرچه تمام‌تر واکنش نشان خواهند داد، چرا که این مسئله به‌عنوان یک حق تضمین شده در منشورها و قوانین بین‌المللی مطرح شده است.
  *انهدام دو دستگاه نفربر زرهی و یک توپ ۱۰۶ میلی‌متری عربستان در “البقع”
  انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی
  نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، دو دستگاه نفربر زرهی و یک توپ ۱۰۶ میلی‌متری نظامیان عربستان را در صحرای “البقع” هدف حملات مستقیم خود قرار دادند.
  به‌علاوه روز گذشته، توپخانه نیروهای یمنی مرکز تجمع مزدوران سعودی و تجهیزاتشان را در موقعیت نظامی “الطلعه” نجران هدف قرار دادند.
  *هلاکت چهار مزدور سعودی- آمریکایی در “صرواح” به‌دست رزمندگان مقاومت یمن
  انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی
  چهار تن از مزدوران سعودی- آمریکایی در “صرواح” استان مارب به‌دست رزمندگان مقاومت یمن به‌هلاکت رسیدند.
  لازم به‌ذکر است که به دنبال عملیات عصر پنج‌شنبه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه مواضع سعودی‌ها در مناطق “آل‌سالم” و “القاضی” صرواح، شماری از نظامیان عربستان کشته و زخمی شدند.
  *حمله توپخانه‌ای به فرماندهی مرزبانی آل‌سعود در “الحاجر”
  انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی
  یگان توپخانه یمن طی حملاتی، مقر تجمع ارتش عربستان را در جیزان و نجران هدف بمباران مستقیم قرار داد.
  در حمله توپخانه‌ای دیگر رزمندگان مقاومت یمن به مواضع نظامیان آل‌سعود، فرماندهی مرزبانی عربستان در پادگان “الحاجر” هدف حملات مستقیم قرار گرفت.
   انهدام یک فروند قایق نظامی سعودی در ساحل غربی
  اما با توجه به موقعیت جغرافیایی یمن و همسایگی مرزهای جنوبی و غربی این کشور با آب‌های خلیج عدن و دریای سرخ، بی‌شک استفاده از این ظرفیت می‌تواند برای حمله به ناوها و کشتی‌های جنگی عربستان موثر واقع شود.
  با ادامه این روند، علاوه بر حملات زمینی نیروهای یمنی به مقرهای نظامیان آل‌سعود در نقاط مختلف؛ طی روزهای آتی نیز می‌توان شاهد شکست مفتضحانه ارتش عربستان در نبردهای دریایی بود.
  گزارش از: وحید امیدی موحد

  برچسب ها :

  نظرات