آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ , Wednesday 27 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 66943
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  استاندار مازندران:

  ترافیک دغدغه بزرگ مازندران است/ اتمام نیروگاه زباله سوز ساری و نوشهر اواسط سال آینده

  استاندار مازندران مشکل ترافیک به ویژه در ایام نوروز و تعطیلات را دغدغه بزرگ و جدی استان دانست و گفت: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است اما باید تلاش بیشتری در این راستا به کار بندیم.

  آوای شمال/ نشست شهرداران و جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های مازندران به میزبانی شهر ساحلی سرخ رود و با حضور استاندار مازندران، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، امام جمعه سرخ رود، فرماندار شهرستان محمودآباد، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان و مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

  استاندار مازندران در این نشست با اشاره به این که شهرداری ها یک نهاد خدمتگزار مردمی و عمومی هستند، اظهار کرد: باید با برنامه منظم و هدف گذاری اصولی، برنامه های شهرداری ها در طول سال دنبال شود و شهرداری ها باید راهکاری برای تحقق درآمدهای پایدار بیابند.

  وی به بهره گیری از اوراق خزانه اسلامی در سال ۹۵ از سوی دولت برای پرداخت مطالبات به پیمانکاران و دیگر طلبکاران از دولت اشاره کرد و یاد آور شد: بالای ۹۵ درصد در استان در این راستا موفق عمل کردیم و از ۱۱۳ میلیارد تومان رقم در نظر گرفته شده برای استان بالغ بر ۱۰۷ میلیارد تومان جذب شده است و اکنون غالب کسانی که مطالباتی دارند از این امر استقبال کرده اند و می طلبد شهرداری ها هم در این مورد اهتمام نمایند.
  ربیع فلاح جلودار افزود: باید از برنامه های نوین برای برون رفت از مشکلات جاری و توسعه استان استقبال کنیم.
  استاندار مازندران با اشاره به کسب مقام نخست دانشگاه علوم پزشکی مازندران در اجرای طرح تحول سلامت در کشور، اظهار داشت: اجرای طرح تحول سلامت نیازمند حمایت و همکاری بخش های مختلف است و شهرداری ها نیز می توانند در این حوزه بسیار کمک کنند.
  وی با بیان اینکه در حوزه ساماندهی پسماند کارهای خوبی در سال ۹۴ و ۹۵ در استان صورت گرفته است، ابراز داشت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته از سوی استانداری، اخیرا اعتبار نسبتا مناسبی به شهرداری های استان در این مورد تعلق گرفته و ابلاغ شده است.

  فلاح جلودار تصریح کرد: با توجه به اعتبار در نظر گرفته شده باید نیروگاه زباله سوز ساری و نوشهر تا اواسط سال ۹۶ به اتمام برسد و اعتبار مناسبی به تنکابن از سوی دفتر مقام معظم رهبری اختصاص یافته که باید برای جذب آن تلاش شود.
  استاندار مازندران به موضوع تفکیک زباله از مبدا اشاره کرد و با بیان این که این کار باید در همه شهرها به درستی صورت گیرد، گفت: باید برنامه هایی که نیاز به مشارکت مردم دارند، فرهنگ سازی شود.

  وی با بیان این که پیگیری های خوبی را در موضوع فاضلاب مازندران صورت داده ایم،خاطرنشان کرد: ملاقاتی با کارشناسان بانک توسعه اسلامی داشته ایم و ۲۵۰ میلیون یورو برای ۵ شهر استان اعتبار اخذ شده است.
  فلاح جلودار بحث ترافیک را از دغدغه های استان برشمرد و عنوان کرد: برخی از کارهای مرتبط با این بخش که سال ها بر زمین مانده بود در حال ساماندهی است و بسیاری از امور مرتبط با ترافیک به صورت شبانه روزی رصد و دنبال می شود و برخی از پروژه های این بخش در شهرهای استان که سال ها متوقف بوده به انجام رسیده است.
  استاندار مازندران با اشاره به کمربندی های غرب مازندران و پیگیری های صورت گرفته در این مورد اشاره کرد و گفت: مسایل مرتبط با محور های غرب مازندران نیز در حال پیگیری است و در برخی موارد اعتبارات خوبی تخصیص یافته است که نیازمند پیگیری همه دست اندرکاران از جمله شهرداران و شوراها است.
  وی موضوع ترافیک در شهرها را بسیار جدی خواند و خاطر نشان ساخت: در حوزه فضای سبز نسبتا کارهای خوبی انجام شده و میزان فضای سبز استان در سه سال گذشته ۳ برابر شده است و می طلبد که جدی تر دنبال شود.
  فلاح جلودار پاکسازی محورهای مواصلاتی و فضاهای اقامت گردشگران را از مهم ترین اقدامات استان در آستانه نوروز خواند و بر همکاری همه بخش ها از جمله شهرداری ها تاکید کرد و افزود: زیبا سازی ورودی شهرها همواره مورد تاکید ما بوده است و لازم است جدی تر تداوم یابد.
  وی به برگزاری دو انتخابات مهم سال ۹۶ اشاره کرد و اظهار داشت: فراهم ساختن زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، بی طرفی و قانون مداری در راس جهت گیری های این بخش است.
  استاندار مازندران تاکید کرد: تحت هیچ عنوان از امکانات دولتی و عمومی نباید له یا علیه کسی در انتخابات استفاده شود و همه باید در جایگاه خود از این مهم مراقبت نمایند.

  وی در پایان گفت: مشکلات کمربندی سرخ رود از جمله روشنایی بلوار نیز با نگاهی مناسب در سال جدید مرتفع می شود.

  برچسب ها :

  نظرات