آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6678
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۵:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  امر به معروف و نهی از منکر یکی از اهداف انقلاب است

  آوای شمال/ امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است. […]

  آوای شمال/ امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است.

  امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.

  با توجه به اهمیت احیا و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

  *فراموش نکنید  

  مقام معظم رهبری در تاریخ اول فروردین ۱۳۷۲ در پیامی به مناسبت حلول سال نو بیان کردند: دشمنان می‌خواهند بین دولت و ملت و مسئولین و آحاد مردم جدایی ایجاد کنند. باید در جهت عکس آن حرکت کرد آنان می‌خواهند که مردم از اسلام و هدف‌های انقلاب فاصله بگیرند پس این چیزی است که به ضرر ملت ماست و باید این فاصله را کم کنند و هرچه بیشتر در جهت اسلام و انقلاب حرکت کنند.

  برهمین اساس من تأکید می‌کنم که جوانان عزیز و مومن، آحاد مردم، زن و مردم مسلمانان امر به معروف و نهی از منکر را که دو فریضه الهی است و جز ارزش‌هایی است که می‌تواند در این جهت برای ملت ما وسیله‌ای بسیار مفید و موثر و پیش برنده‌ای باشد فراموش نکنند.

  برچسب ها :

  نظرات