آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6666
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۵:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  باهنر: اصولگرایان در انتخابات آتی به رقابت جدی با اصلاح طلبان خواهند پرداخت

  آوای شمال/ اولین نشست هم اندیشی نمایندگان استان­ های سراسر کشور “جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی” ۹ بهمن ماه همزمان با میلاد امام حسن عسگری(ع) در دفتر مرکزی جمعیت برگزار شد. این مراسم با قرائت پیام آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی توسط آیت الله شبیری زنجانی آغاز شد. **آیت الله موحدی کرمانی: لزوم معرفی افراد صالح، […]

  آوای شمال/ اولین نشست هم اندیشی نمایندگان استان­ های سراسر کشور “جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی” ۹ بهمن ماه همزمان با میلاد امام حسن عسگری(ع) در دفتر مرکزی جمعیت برگزار شد.

  این مراسم با قرائت پیام آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی توسط آیت الله شبیری زنجانی آغاز شد.

  **آیت الله موحدی کرمانی: لزوم معرفی افراد صالح، ولایی و انقلابی به مردم برای انتخابات

  متن این پیام به شرح ذیل است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  واعتصمو بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا

  برادران گرانقدر و وفادار به انقلاب اسلامی سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

  اینجانب این تشکل میمون و شرکت در این اجلاسیه مبارک را تبریک می گویم. از اهم معارف قرآنی و توصیه های الهی، اتحاد امت اسلامی حول محور ولایت و امامت است. آیه شریفه« یا ایها الذین آمنو صبروا و صابر و رابطو واتقوالله لعلکم تفلحون» که آخرین آیه سوره آل عمران است و به گفته مفسر والا مقام علامه طباطبایی صاحب المیزان، عصاره و فشرده تمام سوره مشتمل بر ۲۰۰ آیه است، تاکید بر کار و مقاومت جمعی و ارتباط وفاداران اسلام به یکدیگر دارد.

  آنکس که به حرکت و فعالیت و تلاش جمعی توجه ندارد و در غم امت نیست، هرچند فردی شایسته باشد در منطق دین، مسلمان نیست. من اصبح لا یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم.

  سوره کوتاه و کوبنده والعصر هم کسی را که به کار جمعی و توصیه بحق و صبر نپردازد، زیانکار دانسته که عمرش باطل و محصولی جز زیان و خسران ندارد. اینک به شما عزیزان که برای یاری دین و قرآن تجمع نموده و در غم امت اسلامی هستید و از تعصبات گروهی جدا و در مقام وفاداری به انقلاب اسلامی و در خدمت امت اسلام و پیروی از رهبر عالی قدرید تهنیت گفته و یاری خداوند متعال را بر شما در رسیدن به اهداف عالیه از درگاه الهی مسئلت می نمایم. ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم.

  در خاتمه اهمیت مسئله انتخابات را یادآور می شوم. مهمترین وظیفه در همین رابطه است. سعی نمایید افراد صالح، ولایی و انقلابی که عشق خدمت به مردم را دارند و دنبال هوی و هوس نیستند و عاشق و فریفته دنیا نباشند به مردم معرفی کنید و در این موضوع تعصب گروهی نداشته باشید. تعصب اسلامی باشد اگر کسی شایستگی بیشتر دارد آن را بر گروهتان اگر صلاحیت کمتر دارد، مقدم بدانید. انشا الله موفق باشید.

  **آیت الله حائری شیرازی: مشکل نظام جهانی عدم ارتباط آنها با خداست

  پس از آن پیام آیت الله محی الدین حائری شیرازی به این نشست توسط سید ابراهیم حسینی قرائت شد.

  متن این پیام به شرح ذیل است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  والحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی محمد و آل و جمیع الانبیا و المرسلین

  برادران و خواهران جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی از اینکه به دلیل جلسات هفتگی اخلاق فیضیه موفق به حضور در میان شما نیستم، عذرم را پذیرا باشید. حال در حد میسور نکاتی را تقدیم جلسه شما می کنم.

  اگر شما به جنبه انقلابی و اسلامی نظام وفادارید، مصداق قول الله تبارک و تعالی درباره مومن آل فرعون هستید. در قرآن کریم، آخرین جمله مومن آل فرعون را چنین بیان می کند «و افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد» و خداوند پاداش خدمات و توکل او را چنین می فرماید که «فوقاه الله سیئات ما مکروا» و امام صادق علیه السلام می فرماید: «والله لقد قطعوه اربابا» چطور است که خدا او را از سیئات مامکروا حفظ کرده اما او را ریزریز کردند. ریزریز کردن را سیئه نمی داند، کمال توفیق و سعادت می داند. «سیئات مامکروا» از اصول عدول کردن است. آنها هرچه کردند او را از عقیده اش برگردانند، موفق نشدند چون خدا قلب او را مثل قلب مادر موسی به خود مربوط کرده است. درباره مادر موسی علیه السلام می گوید: «واصبح فواد ام موسی فارغا ان کادت لتبدی به لو لا آن ربطنا علی قلبها لتکون من المومنین» اساس ایمان ارتباط با خداست. همان گونه که آب قلیل وقتی متصل به کثیر است، ایمن از ناپاکی است. از خداوند خواهم ربط شما را با ولایت خود حفظ کند تا از وسواس شیطان و نفس اماره محفوظ بمانید.

  مشکل نظام جهانی هم عدم ارتباط آنها با خداست. همه آلودگی ها و بیچارگی های نظام جهانی، محصول بریدگی از خداوند است. اینک شمه ای از بیچارگی نظام جهانی را به عرض می رسانم. بشر به ۵ حق نیاز مسلم دارد تا بتواند بوی خیر و سعادت را استشمام کند. بشر با محبت به خداوند، به محبت به انسان ها می رسد. همان گونه که تلفن ها با ارتباط به مرکز مخابرات به هم مرتبط می شوند، اما تا چهار اصل برقرار نشود، بین انسان ها و خداوند و بین انسان ها و خودشان، اعتماد به وجود نمی آید.

  نخست عدالت و بر مبنای آن امنیت و بر مبنای دو آزادی و بر مبنای این سه، کرامت انسانی. زیرا تا افراد جامعه به حقوق عادلانه خود نرسند، حفظ امنیت استبدادی است. خاموش کردن فریاد حق طلب تحت عنوان حفظ امنیت، استبداد است. اما خاموش کردن فریاد زیاده طلب، عین عدالت است. پس اول عدالت بعدا انضباط و امنیت. وقتی امنیت عادلانه برقرار شد، انسان ها آزادی را استشمام می کنند.حق گویان فرصت حق گویی پیدا می کنند و وقتی به حرف حق آنها توجه می شود، کرامت انسانی به معنای واقعی کلمه درباره آنها رعایت شده است.

  بشر از آنگاه که متولیان ادیان در اروپا بعد از یک دوره مبارزه با مسلمات علم تسلیم بلاشرط شدند و پذیرفتند بعد از آن از حدود کلیسا خارج نشوند و مدیریت جامعه را به علم واگذار کنند؛ بشر حکومت منهای خدا را پایه گذاری کرد. تمدن امروز بشر بر مبنای علم منهای دین استوار است. امنیت در سایه علم منهای دین، یعنی مسابقه تسلیحاتی در سایه تعادل وحشت. زیرا از دو رکن امنیت، فقط یکی را می توان با علم به چنگ آورد. امنیت رکن اول و برتر آن، خودداری مقتدر از تجاوز به ضعیف است. رکن دوم امنیت بازداری متجاوز از فکر تجاوز یا تامین قدرت فائقه است. سلاح های بازدارنده که شرق و غرب به مسابقه در آن افتاده است، فلسفه اش بازداشتن طرف مقابل از فکر تجاوز است. رکن اول امنیت نه با علم بلکه با دین حاصل می شود و جای آن خالی است.

  دین می گوید آنچه داری امانت است و جهان حساب و کتاب دارد. دین می گوید جهان به حیات دنیا پایان نمی یابد، حیات ابدی، حیات حقیقی توست. «ان الاخره لهی الحیوان» دین می گوید: نامه عمل که «لا به قادر صغیره ولا کبیره الا احصیها و وجدوا ما عملوا حاضرا» و خوشبختانه با وسایل امروزی مسئله نامه عمل حل شده است زیرا هر کاری که با کامپیوتر می کنیم، هر وقت لازم باشد در اختیار است.

  وضعیت در امنیت مشخص شد: جز تعادل وحشت چیزی نیست و مسلما در عهد حجر امنیت بهتر از عهد اتم بوده است. چون آن زمان وحشت از سنگ پرانی بود، الان وحشت از موشک قاره پیما با کلاهک هسته ای است.

  در مقوله عدالت همین بس که ۵ کشور دارای سلاح هسته ای، حق وتو در شورای امنیت دارند و عالم مثل جلسه­ ای است که ۲۰۰ نفر در آن شرکت دارند و ۵ نفر که کلت به دست دارند، حرفشان را به کرسی می نشانند و بقیه باید قبول کنند. نه به دلیل فهم و درک برتر، بلکه به دلیل خطرناک بودن آنها. در چنین شرایطی صحبت از آزادی و کرامت انسانی آرزوی محالی است.

  عزیزان آنچه عرض شد، برای تمام فرهیختگان عالم ملموس است و زبان حال همه این است «هل الی خروج من سبیل» نظام اسلامی می خواهد این سبیل را ارائه کند. همین اندازه که از حق فلسطین دفاع می کند، مایه امیدواری است، اما نباید از فریادهای درون نظام نیز غافل شد.

  **بوربور: اصولگرایان نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنند

  پس از آن حبیب الله بوربور قائم مقام دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در این مراسم به تشریح تاریخچه شکل گیری و اهداف جمعیت پرداخت و گفت: در شرایطی که حتی برخی از مسئولان نظام علیه نظام صحبت می کردند ما نیز تصمیم گرفتیم تا جمعیت وفاداران را تشکیل دهیم و وفاداران انقلاب اسلامی را در کنار یکدیگر جمع کنیم.

  وی در معرفی بنیان گذاران و موسسین جمعیت وفاداران افزود: در ابتدای امر از آقای شیبانی به عنوان دبیرکل جامعه پزشکان، غفوری فرد نماینده جامعه ورزشکاران، آقای شبیری زنجانی از اعضای هیئت موسس جمعیت روحانیون مبارز آقای عبدخدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام، آقای منصوری به عنوان دبیرکل زندانیان سیاسی دعوت کردیم.

  قائم مقام دبیرکل جمعیت وفاداران به آسیب شناسی فعالیت های انتخاباتی جمعیت پرداخت و گفت: ما گرد هم آمدیم تا اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم و خوشبختانه نمایندگانی از تمامی استان ها در نشست شرکت کرده اند تا شرایط حساس روز را مورد بررسی و بحث قرار دهیم.

  بوربور درباره اعضای شرکت کننده در نشست و هدف از برگزاری نشست جمعیت افزود: در این نشست اعضای اصلی و موسس جمعیت و شورای مرکزی و سی نفر از سی استان به عنوان نماینده جمعیت دعوت شدند تا درباره موضوع انتخاب افرادی که قرار است در انتخابات مجلس و نمایندگی شورای شهر و روستا شرکت کنند بحث کنیم و این افراد بتوانند به عنوان نماینده جبهه اصولگرایان و جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی قدرت اظهارنظر داشته باشند.

  **همدانی: زمین گیر شدن گروه های تکفیرمحصول اقتدار ایران است 

  سخنران بعدی مراسم، سردار حسین همدانی بود که سخنان خود را به اتفاقات و درگیری ها در منطقه به ویژه سوریه اختصاص داد و با تشریح اقدامات ضد امنیتی ابرقدرت ها، زمین گیر شدن گروه های تکفیری را محصول اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

  علی مروی رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز در این مراسم گفت: ما در کمیسیون مصمم هستیم بحث اقتصاد مقاومتی را جدیت و قدرت ادامه دهیم.

  به گفته وی دولت ها همواره به دنبال بودجه بدون نفت و جلوگیری از خام فروشی بوده اند اما براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، در ۱۰۰ سال اخیر تنها ۲ سال بودجه بدون نفت بسته شده است.

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت بودجه امسال را با ۳۰ درصد وابستگی به نفت تقدیم مجلس کرد.

  جواد منصوری عضو هیئت موسس جمعیت وفادارن با اشاره به همایشی که در لندن برگزار شد، گفت: در این جلسه تمام کسانی که در سال های پیش برای تحریم ایران تلاش کردند، در مورد جلوگیری از شکست مذاکرات و رسیدن به نتیجه بحث می کردند و مشخص شد این افراد از این می ترسند که گسترش تحریم ها، ایران را به سمت اقتصاد مقاومتی پیش ببرد و باعث استقلال اقتصادمان شود.

  **باهنر: اصولگرایان در انتخابات آتی به رقابت جدی با اصلاح طلبان خواهند پرداخت

  محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری مهمان ویژه این همایش بود.

  وی انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی را یک فرصت و تهدید همزمان خواند و افزود: در انتخابات آتی مجلس، اصولگرایان به رقابت جدی با اصلاح طلبان خواهند پرداخت و حضور اصلاح طلبان بسیار پررنگ تر از سه دوره قبل خواهد بود.

  نایب رئیس دوم مجلس به آسیب شناسی رقابت های درون گروهی میان اصولگرایان اشاره کرد و گفت: در برخی موارد حتی کدورت هایی هم ممکن است شکل گرفته باشد، اما ما باید از این شرایط و رقابت با اصلاح طلبان نیز استفاده کنیم.

  اولین نشست هم اندیشی نمایندگان استان های جمعیت وفاداران با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.

  برچسب ها :

  نظرات