آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 25 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 66623
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اداره اوقاف محمودآباد:

  ترویج فرهنگ وقف در جامعه ضرورتی انکارناپذیر است

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان محمودآباد بر لزوم ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه تأکید کرد و گفت: ترویج فرهنگ وقف متناسب با نیازهای روز جامعه ضرورتی انکارناپذیر است که باید هرچه بیشتر ترویج داده شود.

  حجت‌الاسلام مصطفی سیفی‌کناری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آوای شمال با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ وقف در جامعه، اظهار کرد: وقف دارای آثار و برکات دنیوی و اخروی است که نسل‌های امروز و حتی آیندگان از آن بهره‌مند می‌شوند.

  وی با بیان اینکه وقف مختص یک روز و دو روز نیست و تا ابد باقی می‌ماند، افزود: اوقاف متولی اصلی و قانونی موقوفات است و با توجه به احکام شرعی و قانونی از موقوفات حفاظت می‌کند.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد با بیان اینکه وقف کردن بسیار ارزشمند و فرد واقف نزد خداوند دارای ارزش است، ادامه داد: واقفان خیراندیش از بندگان نیک خداوند هستند که اموال خود را در راه اسلام، قرآن، اهل بیت و خلق خدا وقف کردند.

  سیفی‌کناری بیان کرد: گذشتن از مال دنیا بسیار سخت است و واقفان خیراندیش این کار خداپسندانه را بدون هیچ چشم‌داشتی انجام دادند و باید مورد احترام و تکریم مردم قرار گیرند.

  وی بر لزوم ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه تأکید کرد و ادامه داد: ترویج فرهنگ وقف متناسب با نیازهای روز جامعه ضرورتی انکارناپذیر است که باید هرچه بیشتر ترویج داده شود.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد خواستار توجه هرچه بیشتر مردم و مسؤولان نسبت به ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه شد و بیان کرد: نقش همه مسؤولان و ائمه جمعه در ترویج فرهنگ وقف و شناساندن آن به مردم امری محوری و مهم است.

  سیفی‌کناری با بیان اینکه احکام شرعی وقف باید از سوی روحانیون و ائمه جمعه به مردم شناسانده شود، گفت: بسیاری از مردم هنوز با احکام شرعی وقف آشنا نیستند و در این زمینه همه باید همت کنند تا موقوفات احیا شود.

  برچسب ها :

  نظرات