آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6637
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۵:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اعلام اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به سفارش صهیونیست‌ها

  آوای شمال/ سیاست اعمال فشار و تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران را پایانی نیست و هر روز کار جدیدی در این زمینه از سوی سیاستمداران آمریکایی انجام می‌گیرد. بارها شماری از سناتورهای آمریکایی، پیش‌نویس طرحی را آماده کرده اند تا محدودیت‌های جدیدی را در مقابل اقتصاد ایران قرار دهند و دسترسی کشور به منابع مالی […]

  آوای شمال/ سیاست اعمال فشار و تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران را پایانی نیست و هر روز کار جدیدی در این زمینه از سوی سیاستمداران آمریکایی انجام می‌گیرد. بارها شماری از سناتورهای آمریکایی، پیش‌نویس طرحی را آماده کرده اند تا محدودیت‌های جدیدی را در مقابل اقتصاد ایران قرار دهند و دسترسی کشور به منابع مالی بین‌المللی را محدودتر کنند.

   

   

  اعلام تصویب تحریم‌های جدید، نشان می‌دهد که افزایش فشارها بر ایران همچنان ادامه دارد و در میان سیاستمداران آمریکایی به امری روتین تبدیل شده است، در حالیکه دولت این کشور همواره ایران را به گفتگو درباره برنامه هسته‌ای فرا می‌خواند، اما لحظه‌ای از تشدید فشارها علیه ایران غفلت نمی‌کند.

  مسئله‌ی لغو تحریم‌ها، در واقع بسیار مشکل و پیچیده است. تحریم‌های مختلف و زیادی علیه ایران وجود دارد که از سال ۱۹۷۹ آغاز شده اند. تحریم‌هایی علیه  ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد و تحریم‌های یک جانبه که برخی از سازمان‌های اتحادیه اروپا و یا پارلمان‌های کشورهای مختلف تصویب کرده‌اند.

   

   

  پس از ۱۳ سال از گذشتن پرونده هسته‌ای ایران، آمریکایی‌ها همواره از حربه افزایش تحریم‌ها علیه ایران استفاده کرده‌اند تا مردان دستگاه دیپلماسی را تحت فشار قرار دهند. اما موضوعی که در ارتباط با اعمال تحریم‌های جدید جالب است، اعلام افزایش تحریم‌ها در نزدیکی مذاکرات است.
  کنگره آمریکا

   

   

  کنگره آمریکا برای مخالفت با برگزاری دور جدید مذاکرات همیشه با مذاکرات ایران و گروه کشورهای ۱+۵ (آمریکا، چین،فرانسه، روسیه، انگلیس، آلمان) مخالفت کرده و برای تشدید تنش در روند مذاکرات از ابزاری به نام تحریم استفاده کرده است.

  “مهدی فتحی” در رابطه با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران اظهار داشت: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران از طرف آمریکا از دو زاویه تحلیل می‌شود، اختلافات داخل دولت آمریکا که از ابتدای مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ وجود داشته، ضمن اینکه آمریکایی‌ها در این گروه شرکت داشته‌ و دارند.

   

   

  وی دومین تحلیل در رابطه با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را متاثر از گروه‌های یهودی و وابسته به رژیم صهیونیستی و نمایندگان کنگره که رابطه نزدیکی با این لابی‌ها دارند، دانست گفت: مخالفین برگزاری مذاکرات در آمریکا خواستار این بودند که گفتگوها با جمهوری اسلامی ایران ادامه پیدا نکند و یا اینکه همیشه آمریکا خواسته‌های زیاده‌طلبانه‌ای در مذاکرات طرح می‌کرد تا این مذاکرات منجر به شکست شود تا همچنان سیاست‌های گذشته را ادامه دهند.  

  این کارشناس سیاست خارجی تاکید کرد: اختلافات رئیس جمهور آمریکا با نمایندگان کنگره سنت دیرینه‌ای است و همیشه تعامل با جمهوری اسلامی ایران با مخالفت لابی یهودی‌ها روبرو بوده است.


   

  فتحی بیان کرد: معمولا نمایندگان کنگره تلاش می‌کنند در هنگام مذاکرات با عنوان یک ابزار و اهرم فشار بر مذاکرات وارد شوند تا فضای سنگینی را در مذاکرات ایجاد کنند و فضایی حاکی از فشار علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود تا از این طریق بتوانند زمینه تغییر مواضع و عقب‌نشینی نمایندگان کشورمان را در مذاکرات فراهم کنند.  

  وی با اشاره به اینکه تاکنون به رغم مانورهای تبلیغاتی و سیاسی محافل یهودی و گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان کشورمان در مقابل آنها ایستادگی کردند، افزود: آنها اجازه نداده‌اند تا این گروه‌ها زمینه اخلال در مذاکرات و پیش‌روی غیر اصولی را فراهم کنند.  
   
  این کارشناس سیاست خارجی با تاکید بر اینکه همواره در طول ۱۲ سال گذشته به عناوین مختلف در هنگام مذاکرات فضای روانی را علیه هیئت مذاکره کننده ایجاد کرده‌اند، افزود:”آژانس بین المللی انرژی اتمی”، “سازمان‌های اطلاعاتی غربی”، منافقین و لابی‌های صهیونیست‌ و خبرگزاری‌های بین‌المللی گزارش‌های جعلی‌شان را در نزدیکی برگزاری مذاکرات منتشر می کنند تا جو روانی ایجاد کنند. این سنت بیش از یک دهه است که در هنگام مذاکرات در غرب پیش گرفته شده و کاملا برای مسئولین شناخته شده است.  

  برچسب ها :

  نظرات