آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ , Friday 13 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65732
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ که از ابتدای پاییز سال جاری آغاز شد یک امتیاز نسبت به سایر سرشماری ها داشت و آن هم برگزاری به صورت الکترونیکی در کنار سرشماری حضوری برای اولین بار در کشورمان بود.

  جمعیت ایران از مرز ۸۰میلیون نفر عبور نکرد

  اوای شمال/با وجود اولین تجربه سرشماری اینترنتی در ایران، استقبال مردم از این شیوه فراتر از انتظار بود و مرکز آمار مشارکت بیش از ۴۴درصدی را برای این موضوع اعلام کرد که به این ترتیب ایران رکورد بین المللی را از کشور ژاپن ربود. امید علی پارسا رئیس مرکز آمار پیش از این از بودجه […]

  اوای شمال/با وجود اولین تجربه سرشماری اینترنتی در ایران، استقبال مردم از این شیوه فراتر از انتظار بود و مرکز آمار مشارکت بیش از ۴۴درصدی را برای این موضوع اعلام کرد که به این ترتیب ایران رکورد بین المللی را از کشور ژاپن ربود.

  امید علی پارسا رئیس مرکز آمار پیش از این از بودجه ۱۳۰میلیارد تومانی برای سرشماری نفوس و مسکن خبر داده بود و امروز نتیجه سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵ را اعلام می کند.

  وی در گفتگوی تلویزیونی با برنامه اقتصاد ایران شبکه پنج سیما در مورد کاهش هزینه های سرشماری سال ۹۵ که نتیجه استفاده از فضای مجازی در این سرشماری بود گفت: سرشماری سال ۱۳۹۰ با ۹۰ هزار سرشمار اجرایی شد در حالی که در سال ۹۵ تنها از ۲۵ هزار نفر سرشمار استفاده شد و تفاوت همین دو عدد نشان از میزان صرف هجویی ناشی از برگزاری اینترنتی سرشماری بود.

  پارسا تاکید کرد: مشارکت ۴۶ درصدی مردم در این سرشماری یک رکورد جهانی بود، پیش از این ژاپنی ها با مشارکت ۳۷ درصدی در اولین سرشماری اینترنتی خود رکورد جهان را در دست داشتند و ایرانی ها در سرشماری ۹۵ آنها را در پشت سر گذاشتند.

  رئیس مرکز آمار ایران در مورد جمعیت کشور گفت: نتیجه سرشماری امسال نشان میدهد که هنوز جمعیت ایران از مرز ۸۰ میلیون نفر عبور نکرده است و در حدود ۷۹ میلیون ۹۰۰ هزار نفر است که این رقم از برآوردهای قبلی است که میزان جمعیت کشور را برای سال جاری در حدود ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر محاسبه کرده بودند.

  وی در ادامه این گفتگو در مورد بعد خانوار نیز گفت: اطلاعات اولیه سرشماری نشان میدهد که بعد خانوارهای ایرانی نسبت به سرشکاری قبل کاهش و به عدد ۳٫۳ نفر بعد خانوار نزدیک تر شده است که این مسئله ناشی از کاهش نرخ زاد و ولد در کشور در این دوره زمانی بوده است.

  پارسا تاکید کرد: گزارش نهایی سرشماری سال ۹۵ در روز سه شنبه ۱۱ اسفندماه طی یک نشست رسانه ای رونمایی و در درسترس عموم قرار خواهد گرفت.

  وی همچنین افزود گزارش مربوط به نرخ بیکاری و نرخ رشد نیزبرای سه ماهه سوم سال ۹۵ به زودی از سوی مرکز امار ایران منتشر خواهد شد، وی در مورد تحقق رشد ۷ درصدی در سال ۹۵ اظهار نظر قططعی نکرد ولی افزود نرخ بیکاری و نرخ رشد در فصل پاییز نسبت به نیمه اول سال وضعیت خوبی دارند.

  انتهای پیام/

  خبرگزاری تسنیم: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات