آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65715
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه گسترده دولت برای نصب سامانه های هوشمند جاده ای از خرید تبلت برای نیروهای پلیس جهت اتصال به این سامانه ها خبر داد.

  خرید تبلت برای نیروهای پلیس

  آوای شمال/عباس آخوندی در مراسم بهره برداری از ۵۲۷ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده ای اظهار کرد: جاده های شریانی و غیرشریانی به حدود ۲۱۰ هزار کیلومتر رسیده است، مدیریت به صورت سنتی امکان پذیر نیست و باید با دانش فنی نوین این کار را انجام داد. وی افزود: این سامانه ها […]

  آوای شمال/عباس آخوندی در مراسم بهره برداری از ۵۲۷ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده ای اظهار کرد: جاده های شریانی و غیرشریانی به حدود ۲۱۰ هزار کیلومتر رسیده است، مدیریت به صورت سنتی امکان پذیر نیست و باید با دانش فنی نوین این کار را انجام داد.
  وی افزود: این سامانه ها یکی از سه پروژه بزرگ آی تی کشور است و در نقاط دور افتاده ۱۸۸۰ دوربین را به یک مرکز متصل کردن کار بسیار سختی است.
  وی تصریح کرد: ما در حال پیوستن به کشورهایی هستیم که مدیریت حمل ونقل هوشمند را دارند. برای پلیس نیز تبلت در حال تهیه است که در لحظه بتوانند نقطه ای که در ان حادثه ای رخ داده را مخابره کنند.

  وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: مدیریت نگهداری راه ها هم یکی از مباحث است که دو مسئله دارد؛ یکی این که بار محور وسایل نقلیه کنترل شود در این زمینه در حال توسعه روشی برای تعیین بار محوری در حال حرکت هستیم. آن چیزی که رویه جاده را خراب می کند اضافه بار محوری است که به شدت می تواند جاده ها و پل ها را خراب کند.

  آخوندی ادامه داد: تمام ماشین های راهداری در لحظه به سیستم هوشمند متصل هستند و این وسایل به راحتی مدیریت می شوند.

  وی با اشاره به دسترسی آسان شهروندان به اطلاعات یکی از مسائل مهم است، گفت: در گفتن این کار ساده بود، اما در عمل وقتی می خواستیم سیستمی را ایجاد کنیم تا هر کسی وضعیت جاده را در گشی یا کامپیوتر ببیند، کار سنگین آی تی بود. انواع اپلیکیشن های موبایل روی این سیستم ها نصب شد تا مردم بتوانند از اطلاعات استفاده کنند.

  وی تاکید کرد: این کار باعث ایجاد سیستمی برای مدیریت جاده در روزهای پیک شد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات