آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65706
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  اژدر "والفجر" جدیدترین اژدر نیروی دریایی ارتش برای اولین بار با موفقیت از زیردریایی غدیر شلیک شد و هدف شناورش را منهدم کرد.

  جدیدترین اژدر ایرانی با نام “والفجر” شلیک شد + فیلم

  آوای شمال/ در روز پایانی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵، زیردریایی‌های اعزامی به منطقه عمومی رزمایش و مستقر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از ساحل با بهره‌گیری از سامانه‌های شناسایی نسبت به کشف و رهگیری اهداف شناور سطحی اقدام کردند و با شلیک اژدرهای ضدسطحی عملیات انهدام یگانهای شناور هدف را با موفقیت انجام دادند. براساس این گزارش، طی […]

  آوای شمال/

  در روز پایانی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵، زیردریایی‌های اعزامی به منطقه عمومی رزمایش و مستقر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از ساحل با بهره‌گیری از سامانه‌های شناسایی نسبت به کشف و رهگیری اهداف شناور سطحی اقدام کردند و با شلیک اژدرهای ضدسطحی عملیات انهدام یگانهای شناور هدف را با موفقیت انجام دادند.

  براساس این گزارش، طی این عملیات، اژدر “والفجر” جدیدترین اژدر نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار با موفقیت از زیردریایی غدیر شلیک شد و هدف شناورش را منهدم کرد.

  همچنین در این روز از رزمایش، بالگردهای ضدزیردریایی یگان هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در طول گشت‌زنی با بهره‌گیری از سامانه‌های ردگیری زیردریایی‌ها، ضمن کشف اهداف زیرسطحی مستقر در محدوده رزمایش با پرتاب اژدرهای بهینه‌سازی شده توسط جهاد خودکفایی این نیرو نسبت به انهدام آنها اقدام کردند.

  همزمان یک فروند بالگرد دریایی که به دو سامانه راکت‌انداز و مسلسل تجهیز گردیده است نسبت به تیراندازی و پرتاب راکت علیه اهداف شناور اقدام کرد.

  در این مرحله از رزمایش انواع پهپادهای ساحل‌پایه و دریاپایه نیروی دریایی راهبردی ارتش طی عملیات‌های روزانه و شبانه با اشراف کامل به منطقه عمومی رزمایش از تنگه هرمز، دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه باب المندب تا مدار ۱۰ درجه نسبت به شناسایی تمامی یگانهای دشمن فرضی در خارج از آبهای سرزمینی اقدام کردند و اطلاعات کسب‌شده را در اختیار یگان‌های مربوطه قرار دادند.

  فیلم این عملیات را در ذیل ببینید:

  انتهای پیام/*

  برچسب ها :

  نظرات