آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65699
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را موظف به همسان سازی حقوق بازنشستگان با دریافتی کمتر از ۲ میلیون تومان کردند.

  حقوق بازنشستگان با دریافتی کمتر از ۲ میلیون تومان افزایش می‌یابد

  آوای شمال/نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه ۱۰ اسفند) قوه مقننه و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور، با ۱۶۰ رای موافق، ۶ رای مخالف، ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان بند الحاقی ۱ تبصره ۱۲ این لایحه را تصویب کردند. براساس […]

  آوای شمال/نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه ۱۰ اسفند) قوه مقننه و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور، با ۱۶۰ رای موافق، ۶ رای مخالف، ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان بند الحاقی ۱ تبصره ۱۲ این لایحه را تصویب کردند.

  براساس این مصوبه مجلس، دولت مجاز شد اعتبار ردیف ۱۲۰-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون را برای افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که دریافتی ماهانه آنها کمتر از بیست میلیون ریال است، براساس آیین‌نامه اجرائی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاههای ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.

  ۱- در صورت مکفی نبودن اعتبار پیش‌بینی‌شده در ردیف مذکور، دولت می‌تواند از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها (فقط از محل پرداخت نقدی یارانه به خانوار) نسبت به تأمین اعتبار اقدام نماید.

  ۲- صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۶ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از ۱/۱/۱۳۹۶ اعمال نمایند.

  وکلای ملت همچنین با الحاق یک بند به تبصره ۱۱ این لایحه مقرر کردند که صندوق تامین خسارت‌های بدنی مکلف است از محل ردیف ۱۱۰۰۰۰۵ و منابع موضوع این تبصره علاوه بر تعهدات قبلی خود دیه زندانیان حوادث رانندگی که به دلیل محدودیت سقف تعهدات شرکت‌های بیمه و صندوق مذکور در زندان به سر می‌برند و قبل از لازم‌الاجرا شدن قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۲۰ اردیبهشت ۹۵ زندانی شده‌اند را تامین نماید تا پس از معرفی ستاد دیه کشور نسبت به‌ آزادی آنها اقدام گردد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات