آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65692
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزارت خارجه آمریکا در اقدامی برای تایید نکردن پیام کارگردان ایرانی در مراسم اسکار، توییت تبریک به وی و ملت ایران را حذف کرد.

  وزارت خارجه آمریکا در اقدامی انتقام‌جویانه، توییت تبریک به اصغر فرهادی را حذف کرد

  اوای شمال/خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ابتدا در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر، اعطای جایزه اسکار به اصغر فرهادی کارگردان معروف ایرانی را تبریک گفت، سپس این پیام را حذف کرد. این کارگردان ایرانی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را بابت فرمان منع سفر اتباع هفت کشور (مسلمان) به […]

  اوای شمال/خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ابتدا در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر، اعطای جایزه اسکار به اصغر فرهادی کارگردان معروف ایرانی را تبریک گفت، سپس این پیام را حذف کرد. این کارگردان ایرانی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را بابت فرمان منع سفر اتباع هفت کشور (مسلمان) به آمریکا مورد انتقاد قرار داده و این اقدام را «غیر انسانی» توصیف کرده بود.

  عکس‌های گرفته شده (اسکرین شات) از این پیام که در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده است نشان می‌دهد حساب کاربری رسمی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا در پیامی، به مردم ایران و اصغر فرهادی کارگردان فیلم «فروشنده» بابت برنده شدن جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان تبریک گفت.
  فرهادی شرکت در مراسم اسکار را تحریم کرد تا بدین وسیله، اعتراض خود را به فرمان اجرایی ماه ژانویه ترامپ نشان دهد. بر اساس این فرمان اجرایی، اتباع ایران و شش کشور مسلمان دیگر به صورت موقت از ورود به آمریکا منع می شوند.
  فرهادی دو نماینده ایرانی آمریکایی تبار را برای حضور به نمایندگی از خود در این مراسم معرفی کرد. بیانیه وی از سوی «انوشه انصاری»، فضانوردی آمریکایی ایرانی‌تبار، خوانده شد.
  بر اساس عکس های گرفته شده، حساب کاربری فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا حوالی ساعت یک بامداد (۶ بامداد به وقت گرینویچ) پیامی را منتشر و در آن، به فرهادی بابت برنده شدن این جایزه تبریک گفت. سپس این پیام حذف شد، اما مشخص نیست این اقدام دقیقا چه زمانی رخ داد.
  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: “یک توییت تبریک منتشر شد. ما بعدا این پیام را حذف کردیم تا از هر گونه سوء تعبیری در این خصوص جلوگیری کنیم که دولت آمریکا، اظهارات مطرح شده در سخنرانی هنگام دریافت جایزه را مورد تایید قرار می‌دهد.”
  یک مقام دیگر وزارت امور خارجه آمریکا در این باره اعلام کرد تصمیم به حذف این پیام (توییت)، در این وزارتخانه اتخاذ شد.

  برچسب ها :

  نظرات