آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65666
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  درحالی‌ توتال برای خرید سهام چندین میلیارد دلاری تأسیسات نیمه ساخت صادرات ال‌ان‌جی ایران دندان تیز کرده است که این شرکت انعقاد قراردادهای نفتی با ایران را به دریافت دوباره معافیت از تحریم‌های آمریکا منوط کرده است.

  دورخیز توتال برای خرید سهام تأسیسات ال‌ان‌جی ایران بعد از بدعهدی‌های تکراری

  آوای شمال/توتال درحال مذاکره با ایران است تا یک سهام چندین میلیارد دلاری تاسیسات نیمه ساخت صادرات ال‌ان‌جی این کشور را بخرد. به گفته دو منبع آگاه، این غول نفتی فرانسوی، یکی از نخستین شرکت‌هایی است که با ایران پس از لغو تحریم‌ها قرارداد منعقد کرد و اکنون تلاش می‌کند تا به بخش ال‌ان‌جی ایران […]

  آوای شمال/توتال درحال مذاکره با ایران است تا یک سهام چندین میلیارد دلاری تاسیسات نیمه ساخت صادرات ال‌ان‌جی این کشور را بخرد.

  به گفته دو منبع آگاه، این غول نفتی فرانسوی، یکی از نخستین شرکت‌هایی است که با ایران پس از لغو تحریم‌ها قرارداد منعقد کرد و اکنون تلاش می‌کند تا به بخش ال‌ان‌جی ایران وارد شود. قرار است این شرکت در عوض احیای این پروژه متوقف شده، تخفیف قیمتی به میزان پیش از اعمال تحریم‌ها دریافت کند.

  یک منبع آگاه دیگر تایید کرد که توتال در کنار چندین غول نفتی دیگر، در تلاش برای خرید یک سهام است اما هیچ‌گونه قراردادی هنوز منعقد نشده است.

  شرکت توتال و شرکت ملی صادرات گاز ایران، سهام‌دار اصلی این پروژه، نیز از اظهارنظر در این مورد خودداری کردند.

  منبع سوم افزود: «ایران تلاش می‌کند تا پروژه‌های نفت و گاز خود را دوباره به راه بیندازد و تاسیسات رها شده ال‌ان‌جی یکی از این موارد است.»

  با این حال، توتال در نظر دارد تا توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به ارزش ۲ میلیارد دلار را تابستان امسال انجام دهد. ذخایر آن می‌تواند برای تولید ال‌ان جی ایران مورد استفاده قرار گیرد. هرچند که این سرمایه‌گذاری به دریافت مجدد معافیت از تحریم‌های آمریکا بستگی دارد.

  هرگونه قراردادی برای خرید سهام در تاسیسات ال‌ان‌جی ایران نیز احتمالا با چنین مانعی روبرو است.

  یک منبع صنعتی ایرانی در تاسیسات ال‌ان‌جی این کشور گفت توتال سال گذشته به عنوان بخشی از مذاکرات چندین نفر از کارکنانش را به دفتر تهران انتقال داده است.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات