آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65653
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نیروهای عراقی در ادامه پیشروی خود در غرب موصل، محله "طیران" را از چنگ تروریست‌های داعش آزاد کردند.

  آزادسازی محله “طیران” در غرب موصل/ انهدام بیش از ۳۶ خودروی بمب گذاری شده

  آوای شمال/عبدالامیر رشید یارالله، فرمانده عملیات نینوا می آییم اعلام کرد: نیروهای عراقی محله “طیران” را در غرب موصل از چنگ تروریست های داعش آزاد کردند. وی افزود: نیروهای پلیس فدرال و واکنش سریع توانستند امروز (دوشنبه) محله طیران را در غرب موصل آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز ساختمان های این محله […]

  آوای شمال/عبدالامیر رشید یارالله، فرمانده عملیات نینوا می آییم اعلام کرد: نیروهای عراقی محله “طیران” را در غرب موصل از چنگ تروریست های داعش آزاد کردند.

  وی افزود: نیروهای پلیس فدرال و واکنش سریع توانستند امروز (دوشنبه) محله طیران را در غرب موصل آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز ساختمان های این محله به اهتزاز در آورند.

  تروریست های داعش قبل از شکست در این محله، برخی از خانه ها و خودروها مردم این منطقه را برای مختل کردن پرواز جنگنده های عراقی به آتش کشیدند که این مسئله مانع پیشروی نیروهای عراقی نشد.

  از سوی دیگر، احمد اسدی، سخنگوی هیئت بسیج مردمی عراق اعلام کرد: نیروهای عراقی در عملیات آزادسازی غرب موصل و شرق تلعفر در روزهای اولیه عملیات خود، ۱۱۳ کیلومتر مربع را از چنگ تروریست ها آزاد کردند.

  وی افزود: نیروهای عراقی ۱۲ روستا را تاکنون آزاد کرده اند و ۲۰۷ تروریست را به هلاکت رسانده اند. همچنین ۳۶ خودروی بمب گذاری شده، ۲۱ خودرو مسلح و ۳ پهپاد را منهدم ساخته اند.

  جنگنده های عراقی نیز روز گذشته (یک شنبه) در ۲۵ حمله هوایی خود به مواضع داعش در ساحل راست موصل، شمار بسیاری از تروریست ها را به هلاکت رسانده و ۷ خودروی بمب گذاری شده، یک موتور بمب گذاری شده، ۲ خمپاره انداز و چند مقر تروریست ها را منهدم کردند.

  عملیات آزادسازی غرب موصل از چهارشنبه هفته گذشته به دستور حیدر عبادی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، آغاز شد.

  برچسب ها :

  نظرات