آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65603
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر خانه کاریکاتور ایران به دلیل مفاهیم ضد دینی در مسابقه میکس کرواسی از داوری این مسابقه انصراف داد.

  انصراف شجاعی‌طباطبایی از داوری یک مسابقه ضد دین

  آوای شمال/سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر خانه کاریکاتور ایران به دلیل مفاهیم ضد دینی در مسابقه میکس کرواسی از داوری این مسابقه انصراف داد. وی در گفت‌وگو با فارس درباره این اتفاق اظهار داشت: این مسابقه در فراخوان به طور غیر مستقیم به موضوع موجودات فضایی می‌پردازد که من هم تصور کردم قرار است کارهای […]

  آوای شمال/سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر خانه کاریکاتور ایران به دلیل مفاهیم ضد دینی در مسابقه میکس کرواسی از داوری این مسابقه انصراف داد.

  وی در گفت‌وگو با فارس درباره این اتفاق اظهار داشت: این مسابقه در فراخوان به طور غیر مستقیم به موضوع موجودات فضایی می‌پردازد که من هم تصور کردم قرار است کارهای طنزآمیز به مسابقه ارسال شود. اما بعد از دیدن جزئیات بیشتر و کمک محققان و دوستان متوجه شدم افرادی از جمله استفان هاوکینگ، نیکولا تسلا، نیل دو گراس، جرج نووری و دیوید هاتچر که در فراخوان این نمایشگاه اسامی‌شان مطرح شده است، نگاهی ضد دین و در برخی موارد ضد خدا دارند.

  شجاعی‌طباطبایی یادآور شد: مسابقه میکس کرواسی جهت مشخصی داشت؛ با توجه به اینکه جریان الحادی را دنبال می‌کرد، با ارسال نامه‌ای به «نناد اوستوجیک» رئیس این مسابقه بین‌المللی انصراف خود را از داوری اعلام کردم.

  وی خاطرنشان کرد: نکته جالب اینجاست که جریانی در غرب با مطرح کردن مباحثی از جمله موجودات فضایی و سفینه فضایی می‌خواهد جریان ضددین را در قالب هنر رقم بزند. این جریان در نهایت به دنبال انکار عقاید دینی است که حتی منشأ خلقت انسان را به سمت و سوی دیگری هدایت کند.

  اسامی داوران بعد از انصراف شجاعی طباطبایی

  بر اساس این گزارش، سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی در حالی از داوری این مسابقه انصراف داد که معمولاً حق داوری مسابقه معادل جایزه اول است.

   

  برچسب ها :

  نظرات