آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 30 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65598
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اعلام کرد: پذیرفته نیست دست‌اندرکاران اجرایی، خود را در مقام منتقد و پرسشگر قرار دهند و با فرافکنی و شگرد تبلیغاتی، رفع مشکلات مردم را با متهم کردن پیشینیان و به انتخاب خود در دورۀ دیگر حواله دهند.

  پذیرفته نیست مسئولان با اتهام‌زنی به پیشینیان حل مشکلات مردم را به انتخاب خود در دورۀ دیگر حواله دهند

  آوای شمال/کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ضمن تاکید بر برگزاری پرشور پنجمین کنگرۀ سراسری در بیانیه‌ای اعلام کرد: پذیرفته نیست دست‌اندرکاران حوزۀ اجرایی کشور، آنهم در سال پایانی دورۀ چهار ساله خود در مقام منتقد و پرسشگر قرار دهند و با فرافکنی و شگرد تبلیغاتی، رفع مشکلات مردم را با متهم کردن پیشینیان و به انتخاب […]

  آوای شمال/کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ضمن تاکید بر برگزاری پرشور پنجمین کنگرۀ سراسری در بیانیه‌ای اعلام کرد: پذیرفته نیست دست‌اندرکاران حوزۀ اجرایی کشور، آنهم در سال پایانی دورۀ چهار ساله خود در مقام منتقد و پرسشگر قرار دهند و با فرافکنی و شگرد تبلیغاتی، رفع مشکلات مردم را با متهم کردن پیشینیان و به انتخاب خود در دورۀ دیگر حواله دهند. بلکه باید در پایان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، خدمات واقعی خود را بدور از آمارسازی گزارش دهند و در زمان بروز بلایای طبیعی و بحرانها نظیر آنچه در خوزستان اتفاق افتاد، با اقدام بهنگام از آلام مردم و آسیب دیدگان بکاهند.

  در ابتدای این بیانیه آمده است: اعضای شرکت کننده در پنجمین کنگرۀ سراسری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی که با شعار «ایران سرافراز در پرتو دانشگاه انقلابی» برگزار شد، ضمن تقدیر از حماسۀ تحسین برانگیز و و دشمن شکن امت انقلابی که با لبیک به دعوت ولی امر مسلمین با راهپیمایی میلیونی بیست و دوم بهمن، جهانیان را به حیرت واداشتند، و آرزوی پاداش جزیل الهی برای آنان، همۀ قوا بویژه مسئولان دستگاه اجرایی کشور را به پاسداشت این اقدام بهنگام و ارزشمند و تلاش مضاعف برای رفع تنگناها و تحقق مطالبات بحق مردم و التزام به موارد ذیل دعوت می‌کند.

  در ادامه آمده است: برای داشتن ایرانی سرافراز و الگو در منطقه و جهان، نظر به مبدأیت دانشگاه در تحول کشور، تقویت روحیۀ انقلابی در اقشار دانشگاهی که دربردارندۀ سخت کوشی و جهاد مستمر و نیز از خودگذشتگی و فداکاری ایثارمدارانه است، امری ضروری بوده لذا لازم است جوانان قابل تحت هدایت پیران کامل با اعتقاد به رکن رکین «ما می‌توانیم» و کاربست شجاعت علمی با ورود به حوزه‌های نوین علمی و مرزشکنی دانش، حرکت به سوی کسب دانش‌های شالوده شکن و تدارک مرجعیت علمی جمهوری اسلامی ایران را شتاب بخشند.

  در قسمت دیگری تصریح شده است: با عنایت به لزوم برنامه محوری در کنار روحیۀ انقلابی، حرکت علمی کشور مطابق اسناد بالا دستی بویژه نقشۀ جامع علمی، سند دانشگاه اسلامی  و سیاست‌های کلی حوزۀ علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری «مُدَّ ظلهُ العالی» صورت پذیرد تا با رهایی از رخوت و روزمرگی، ضمن تربیت اساتید، دانشجویان و محققان تراز جمهوری اسلامی، پویایی مطمئن علمی همراه با بصیرت سیاسی حاصل  گردد و دستیابی به اهداف کلان مد نظر با هزینۀ کمتر و سهولت بیشتر تحقق یابد. شایان ذکر است برغم نجابت جامعۀ نخبگانی، توجه به رفع تنگناهای معیشتی آنان و تأمین حداقل های لازم برای فراغت خاطر در انجام پروژه های آموزشی و تحقیقاتی و نیز رفع مشکلات استخدام  ۳ هزار دانشجوی بورسیه که توان تازه ای به بدنۀ علمی و تحقیقاتی کشور می بخشد و اجتناب از ادامۀ ظلم آشکار به آنان باید مورد اهتمام دولت و دستگاه آموزش عالی کشور باشد.

  کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در ادامه این بیانیه آورده است: نظر به نقش مؤثر اقتصاد بالنده در تقویت اعتماد به‌نفس و سرافرازی ملی، اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی در کانون توجه برنامه ریزان و متصدیان امور اقتصادی قرار گیرد و با توجه به تأثیر شگرف دانایی در تولید توانایی، اقتصاد مذکور به لحاظ مبنا بر بنیان های دانش و فناوری استقرار و از نظر ساختار با دخالت عموم مردم شکل یابد. بدیهی است بدین منظور باید ضمن شفاف سازی قوانین و کاهش بروکراسی غیر لازم، دست ویژه خواران را بقوّت کوتاه کرد که این امر دقت و جدیت قوای سه گانه در انجام مسئولیت های مربوطه را می طلبد. مضافاً دولت محترم در مناسبات اقتصادی ضمن حمایت از تولید داخلی از تبدیل کشور به بازار شرکت های خارجی اجتناب کند.

  در ادامه تاکید شده است: بر جریان روشنفکری ظاهراً عمیق و باطناً عقیم که با رمیدن از ایده‌ئال گرایی، بر طبل تجربه و واقع گرایی می‌کوبد و همواره مبلّغ مفاهیم غرب ساخته است، با تجربۀ پایایی و پویایی جبهۀ مقاومت و پیروزی‌های نمایان آن و نیز مشاهدۀ عینی برخورد دوگانۀ لیبرال دموکراسی غرب با مفاهیمی چون آزادی، دموکراسی و حقوق بشر و جنگ افروزی آنان در منطقه، لازم است از خواب غفلت و خوش خیالی تاریخی خود برخیزد و با برون آمدن از نقش پیاده نظام دشمن و تعمق در فرهنگ غنی اسلام بعنوان کاملترین گنجینۀ نازل از حکیم علی الاطلاق، در مسیر کمک به پیشرفت کشور قرار گیرد.

  در قسمت دیگری از این بیانیه تاکید شده است: نظر به اینکه استکبار جهانی، مذاکرات هسته‌ای را مقدمه‌ای برای تناسبات سیاسی بعدی و نفوذ در کشور برای هدایت مستقیم اقدامات براندازانه می‌بیند، با تأسی از امام المسلمین حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «دامَ ظلّه العالی» به مسئولین و دولتمردان اعلام می‌داریم که دست چدنی سیاست مداران آمریکایی را بویژه پس از اینهمه بدعهدی، در زیر دستکش مخملین و پشت لبخند دروغین ببینند و راه را بر نفوذ آمریکا در تمامی حوزه‌ها بویژه سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ببندند و حداقل حقوق ملت مطابق توافقنامۀ برجام را بجد مطالبه کنند و در صورت لزوم مقابله بمثل را در برنامۀ خود قرار دهند. نظر به تبدیل جمهوری اسلامی به قدرت مؤثر منطقه ای با توان تأثیرگذاری جهانی که در پرتو مقاومت مستمر و روحیۀ انقلابی حاصل گردید، انتظار می رود دستگاه دیپلماسی کشور متناسب با شأن جمهوری اسلامی و نظرداشت اصل «عزت، حکمت و مصلحت» در سیاست خارجی، همراه با نفی سلطه پذیری و فارغ از محافظه کاری، تمام توان خود را در جهت تقویت جبهۀ نجاتبخش مقاومت بکار گیرد.

  در ادامه آمده است:  نظر به ظرفیت قانون اساسی و دفاع از مظلومان عالم بعنوان وظیفه‌ای دینی، مسألۀ فلسطین با مظلومیتی در گسترۀ یک ملت و ننگی سهمگین بر دامن مدعیان دروغین حقوق بشر باید همواره در کسوت کانون وحدت‌بخش دلسوزان جهان اسلام و محک تمایز مجاهدان واقعی از منافقان و عمال جبهۀ عبری- عربی- غربی مطمح نظر دست اندرکاران سیاست خارجی کشور باشد و ضمن استمرار حمایت تاریخی جمهوری اسلامی از مردم مسلمان فلسطین، بر آن به عنوان برهانی قاطع مبنی بر خیرخواهی ایران برای ملت های مسلمان و ملل آزادۀ جهان استناد گردد. نیک روشن است که این مهم نباید ما را از توجه به امور سایر ملل مسلمان غافل کند. در موضوع سیاست داخلی از دست‌اندرکاران حوزۀ اجرایی کشور، آنهم در سال پایانی دورۀ چهار ساله، پذیرفته نیست که خود در مقام منتقد و پرسشگر قرار گیرند و با فرافکنی و شگرد تبلیغاتی، رفع مشکلات مردم را با متهم کردن پیشینیان و به انتخاب خود در دورۀ دیگر حواله دهند. بلکه باید در پایان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، خدمات واقعی خود را بدور از آمارسازی گزارش دهند و در زمان بروز بلایای طبیعی و بحرانها نظیر آنچه در خوزستان اتفاق افتاد، با اقدام بهنگام از آلام مردم و آسیب دیدگان بکاهند.

  در ادامه آمده است: نظر به تنگناهای اقتصادی حاصل از تحریم و ناکارآمدی برجام، ورود نیروهای وفادار به آرمانهای امام و انقلاب برای ارائۀ خدمت بی منت بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد. لذا از نیروهای ارزشی و انقلابی انتظار می‌رود با اغماض از اختلاف سلیقه‌های جزئی و عطف توجه به مشترکات و نیز اصل قرار دادن نیازهای ملت، در جهت تدارک وحدت و یکپارچگی مضاعف بکوشند و با عنایت به اهمیت شورای شهر برای آبادانی شهرها، در کنار انتخابات ریاست جمهوری بهیچوجه از این مهم غافل نگردند. با توجه به اینکه غالب اقدامات مهم و کارگشا در کشور همواره توسط فرزندان انقلابی ملت بوقوع پیوست و امروزه نیز از همین قافله با نثار جانشان دشمنان سفاک را بیرون از مرزهای کشور زمینگیر کرده اند، از امت حزب الله انتظار می‌رود همچون حماسه ۲۲ بهمن، در انجام بهینۀ تکلیف دینی و سیاسی خود در انتخابات پیش رو، مشارکتی حداکثری به نمایش گذارند و در تحقق تکلیفی مضاعف، به انتخاب گزینۀ اصلح و کارآمدتر همت گمارند و برگ دیگری بر کارنامۀ درخشان خود بیفزایند.

   در پایان تاکید شده است: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ضمن تقدیر مجدد از حضور حماسی ملت و آرزوی سلامتی و نصرت الهی برای جانبرکفان صیانت از حریم امنیت و نیز قدردانی از  جامعۀ علمی و تحقیقاتی کشور، با تجدید میثاق با آرمانهای امام عظیم الشأن«قَدّسَ الله نفسَهُ الزَّکیَه»، شهیدان والامقام و رهبر حکیم و فرزانۀ انقلاب اسلامی،  همگان را دشمن شناسی و اقدام بهنگام و انقلابی دعوت می‌کنیم و نصرت الهی را برای تحقق «ایران سرافراز در پرتو دانشگاه انقلابی» مسئلت داریم.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات