آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65588
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نسل جدید خدمات تلفن همراه یعنی نسل پنجم سرویس های مخابراتی امسال در آمریکا و انگلیس در دسترس خواهد بود.

  راه‌اندازی نسل پنجم موبایل امسال در آمریکا و انگلیس

  آوای شمال/دو شرکت سامسونگ و Arqiva آزمایش خدمات نسل پنجم تلفن همراه در انگلیس را در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز خواهند کرد. این دو شرکت هم اکنون در حال آزمایش خدمات مذکور در بخش هایی از شهر لندن هستند و انتظار می رود فناوری مذکور در سال ۲۰۲۰ جایگزین فناوری فیبرنوری شود. با ارائه […]

  آوای شمال/دو شرکت سامسونگ و Arqiva آزمایش خدمات نسل پنجم تلفن همراه در انگلیس را در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز خواهند کرد.

  این دو شرکت هم اکنون در حال آزمایش خدمات مذکور در بخش هایی از شهر لندن هستند و انتظار می رود فناوری مذکور در سال ۲۰۲۰ جایگزین فناوری فیبرنوری شود.

  با ارائه این خدمات دسترسی به اینترنت همراه با سرعت چندصدمگابیت در ثانیه هم ممکن شده و زمینه برای ارائه تعداد انبوهی از خدمات تفریحی، چندرسانه ای، تجاری و … فراهم خواهد شد.

  مقامات انگلیسی ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه را یکی از پایه های حرکت به سمت اقتصاد دانش محور در دهه آینده میلادی می دانند و دولت این کشور قصد دارد انگلیس را به برترین کشور جهان در زمینه ارائه خدمات مخابراتی نسل پنجم مبدل کند. سرمایه گذاری انجام شده در این زمینه در این کشور تا به حال ۱٫۲۵ میلیارد دلار بوده است.

  نکته جالب اینکه سامسونگ با همکاری شرکت مخابراتی وریزون در آمریکا در حال انجام آزمایش های مشابهی است و تست شبکه نسل پنجم تلفن همراه در شهرهای نیوجرسی، ماساچوست، تگزاس، واشنگتن و … در حال انجام است و انتظار می رود ارائه خدمات یاد شده ظرف چند ماه آینده آغاز شود. البته تعداد شهرهایی که این خدمات در آنها ارائه می شود از ۲۰ شهر فراتر خواهد رفت.

   

  برچسب ها :

  نظرات