آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ , Monday 20 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65554
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  «رضا ولی‌زاده» که اخیرا سه جلد قرآن کتابت شده او رونمایی شد ۱۸ سال است فقط قرآن خوشنویسی می‌کند و در این مدت ۱۰ اثر تولید کرده است.

  خوشنویسی که فقط قرآن کتابت می‌کند/ نگارش ۱۰ قرآن در ۱۸ سال

  آوای شمال/آئین اختتامیه دومین همایش خوشنویسی «مشق صلوات» و رونمایی از سه جلد قرآن‌کریم روز پنجشنبه ۵ اسفندماه در فرهنگسرای بهاران برگزار شد. یکی از اثرهایی که مورد رونمایی قرار گرفت متعلق به «رضا ولی‌زاده» از کاتبان ممتاز قرآن‌کریم کشورمان بود. «رضا ولی‌زاده» خوشنویس ممتاز کشورمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا اظهار […]

  آوای شمال/آئین اختتامیه دومین همایش خوشنویسی «مشق صلوات» و رونمایی از سه جلد قرآن‌کریم روز پنجشنبه ۵ اسفندماه در فرهنگسرای بهاران برگزار شد.

  یکی از اثرهایی که مورد رونمایی قرار گرفت متعلق به «رضا ولی‌زاده» از کاتبان ممتاز قرآن‌کریم کشورمان بود.

  «رضا ولی‌زاده» خوشنویس ممتاز کشورمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا اظهار کرد: این قرآن که دهمین کتابت قرآن توسط بنده است؛ از بین ۷۰ اثر ارسالی به مرکز طبع و نشر قرآن‌کریم جمهوری اسلامی ایران جزو ۱۰ اثر و خط برتر قرآن انتخاب شد.

  وی در خصوص فرآیند کتابت این قرآن، افزود: این قرآن در ۶۰۴ صفحه،  بر اساس صفحات بین‌المللی و در ۱۴ سطر به نیت چهارده معصوم(ع) و با خط نسخ اصیل ایرانی کتابت شده است.

  ولی‌زاده با بیان اینکه بیش از دو سال فرآیند کتابت این قرآن به طول انجامید، افزود: با حمایت مرکز طبع و نشر قرآن‌کریم و سازمان فرهنگی هنری شهرداری، کتابت این قرآن در فرهنگسرای بهاران به اتمام رسید.

  این خوشنویس کشورمان با بیان اینکه این قرآن در حال حاضر در مرحله تصحیح و غلط‌گیری در اختیار مرکز طبع و نشر قرار گرفته است، اظهار کرد: از ۱۰ قرآنی که توفیق داشتم، کتابت کنم،  سه جلد آن چاپ و توزیع شده است و امیدوارم قرآن‌های دیگر نیز چاپ شود.

  وی در پاسخ به این سوال که کتابت قرآن را از چه سالی آغاز کرده‌‌اید؟ گفت: اولین قرآن را در سال ۷۷ برای انتشارات آقای عنایت‌پور نوشتم و به خاطر علاقه‌ای که آن زمان در وجودم ایجاد شد، از همان سال تا امروز فقط قرآن، کتابت کردم.

  ولی‌زاده درباره اساتید خود گفت: خط نسخ و ثلث را در خدمت استاد صمدی و مرحوم استاد قنبری آموزش دیدم و از خط استاد نیریزی پیروی می‌کنم.

  انتهای‌پیام/

  برچسب ها :

  نظرات