آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65510
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار نظر در خصوص عدم امکان ادغام موسسه فرشتگان و بدرتوس را تکذیب کرد.

  قاضی پور: نگفتم موسسه فرشتگان و بدر توس ادغام نمی‌شود

  آوای شمال/دامنه مشکلات موسسه کاسپین و سپرده گذاران آن به مجلس رسیده و موجب شده تا علی لاریجانی رئیس مجلس ، نادر قاضی پور را بعنوان نماینده خود به بانک مرکزی معرفی کند وپیگیر حل مشکلات این موسسه از طریق قاضی پور شود. قاضی پور در قالب مسئولیت جدید خود دیداری با رئیس کل بانک […]

  آوای شمال/دامنه مشکلات موسسه کاسپین و سپرده گذاران آن به مجلس رسیده و موجب شده تا علی لاریجانی رئیس مجلس ، نادر قاضی پور را بعنوان نماینده خود به بانک مرکزی معرفی کند وپیگیر حل مشکلات این موسسه از طریق قاضی پور شود.

  قاضی پور در قالب مسئولیت جدید خود دیداری با رئیس کل بانک مرکزی داشت، و نامه ای هم جداگانه به وی ارسال کرد؛ در نامه قاضی‌پور آمده که مؤسسه اعتباری کاسپین مجوزهای لازم را دارد و باید سپرده سپرده‌گذاران و سود آنها پرداخت شود.

  همچنین نماینده ویژه مجلس برای رسیدگی به پرونده کاسپین در نامه خود به رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرده است: با توجه به مجوزدار بودن مؤسسه باید بانک مرکزی در این زمینه پاسخگو باشد و اقدامات عاجل را انجام دهد.

  در همین ارتباط هم البته برخی رسانه ها گفت ‌وگویی با قاضی پور انجام داده و در جراید منتشر کرده اند؛ در یکی از گفت‌وگو ها به نقل از قاضی‌پور آمده ” بنده با دلیل و مدارک به آقای سیف گفتم این موسسه مجاز بوده و به اعتبار این مجوز خیلی‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند و شایسته نیست بعد از چند ماه اعلام شود پول مردم پرداخت نمی‌شود.

  قاضی‌پور افزود: آقای سیف در این جلسه اعلام کرد موسسه اعتباری کاسپین از ۸ تعاونی تشکیل شده که ۶ تعاونی آن در موسسه ادغام شده‌اند اما ۲ تعاونی اعتبار یعنی فرشتگان و بدرتوس مشکل دارند و از لحاظ قانونی ادغام آنها فعلا امکان‌پذیر نیست، چرا که مدیران آن هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برند.”

  اعلام اینکه امکان ادغام تعاونی اعتبار فرشتگان و بدرتوس وجود ندارد، بر دامنه نگرانی های سپرده گذاران کاسپین افزوده است؛  نادر قاضی پور اما درباره این موضوع به خبرنگار تسنیم گفت: بنده به هیچ عنوان اعلام نکردم موسسه فرشتگان و بدرتوس در کاسپین ادغام نمی‌شود بلکه توضیح من در خصوص رفع مشکل سپرده گذاران کاسپین این بود که در جلسه ای که با آقای سیف، رییس کل بانک مرکزی برگزار شد، آقای سیف اعلام کرد تا کنون از هشت تعاونی، شش تعاونی در کاسپین ادغام شده اند اما ادغام دو تعاونی دیگر هنوز انجام نشده است و این به معنی عدم امکان ادغام نیست بلکه باید با همکاری دادستان محترم و معاون ایشان هر چه زودتر مشکلات قضایی مربوط به فرشتگان و بدرتوس نیز حل شود تا به زودی ادغام آن نیز عملیاتی شود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات