آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65461
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  نمایندگان مجلس در لایحه بودجه 96 میزان جریمه مشمولان غایب خدمت سربازی برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه را تعیین و تصویب کردند.

  میزان جریمه مشمولان غایب سربازی برای صدور کارت معافیت تعیین شد + جدول

  آوای شمال/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جرئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل‌کشور، بند (ب) تبصره ۱۱ ماده واحده این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند. به موجب مصوبه مجلس، به دولت اجازه داده شد تمامی مشمولان خدمت وظیفه عمومی […]

  آوای شمال/

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جرئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل‌کشور، بند (ب) تبصره ۱۱ ماده واحده این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

  به موجب مصوبه مجلس، به دولت اجازه داده شد تمامی مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از ۸ سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال ۱۳۹۶ تسویه می‌شود، معاف کند. تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف ۱۵۰۱۲۸ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.

  طبق این مصوبه، میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیر است:

  مدرک تحصیلی

  پایه ریالی جریمه مشمولان غایب

  زیردیپلم ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  دیپلم ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  فوق‌دیپلم ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  لیسانس ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  فوق‌لیسانس ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  دکترای تخصصی غیرعلوم پزشکی ۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

  خانه ملتی‌ها مصوب کردند که به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد (۱۰%) به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از ۶ ماه، یکسال محسوب می‌شود.

  مجلسی‌ها در مصوبه دیگری مقرر کردند برای مشمولان متأهل، ۵ درصد (۵%) و برای مشمولان دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند، پنج‌درصد (۵%) از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

  همچنین در بند الحاقی ۴ به تبصره ۱۱ مقرر شد مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از پنجاه درصد (۵۰%) تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات