آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65459
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اسفند, ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ترجمه کُردی کتاب «کارنامه اسلام» اثر عبدالحسین زرین‌کوب در ارزروم منتشر شد.

  «کارنامه اسلام» زرین‌کوب به کُردی ترجمه شد

  آوای شمال/کتاب «کارنامه اسلام» نوشته عبدالحسین زرین‌کوب با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان در ارزروم به زبان کردی چاپ و منتشر شد. با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم و مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی، کتاب «کارنامه اسلام» نوشته عبدالحسین زرین‌کوب از سوی انتشارات احسان بالغ بر ۲۱۲ صفحه […]

  آوای شمال/کتاب «کارنامه اسلام» نوشته عبدالحسین زرین‌کوب با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان در ارزروم به زبان کردی چاپ و منتشر شد.

  با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم و مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی، کتاب «کارنامه اسلام» نوشته عبدالحسین زرین‌کوب از سوی انتشارات احسان بالغ بر ۲۱۲ صفحه و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه، چاپ و منتشر شد.

  کتاب «کارنامه اسلام» به بررسی تاریخ اسلام می‌پردازد و بر اساس اسناد و حقایق تاریخی به رشته تحریر در آمده است. این کتاب موضوعات اجتماعی، علمی و فرهنگی را در طول تاریخ اسلام روایت می‌کند. مطالب کتاب ژرف و پخته است و قلم جذاب و شیوای زرین‌کوب این کتاب را اثری خواندنی ساخته است.

  «کارنامه اسلام»، نام کتابی از عبدالحسین زرین‌کوب است. او این کتاب را اولین‌بار در سال ۱۳۴۸ به چاپ رساند. موضوع این کتاب فرهنگ و تمدن اسلامی است.

  عبدالحسین زرین‌کوب در مقدمه کتاب می‌نویسد: «طرز بیانی که من در این کتاب به کار برده‌ام شاید در نظر اول در نزد برخی از خوانندگان تا اندازه‌ای حماسه آمیز جلوه کند. اما این پندار درست نیست. نویسنده فقط خواسته است با همان چشمی به فرهنگ گذشته اسلام بنگرد که خود مسلمین گذشته بدان می‌نگریسته‌اند. شیوه بیانی عاری از هیجان و خالی از همدردی که محققان اروپایی در این مسایل دارند به آنها هرگز امکان آن را نخواهد داد تا در ارزیابی آنچه مسلمانان به فرهنگ دنیا داده‌اند، به درستی داوری کنند. کدام مورخ می‌تواند بدون همدلی واقعی با آنچه موضوع تحقیق اوست ارتباط و تفاهم درست بیابد؟ بدون شک دنیای اسلام در تمدن و فرهنگ امروزی جهان ـ که شاید بیش از آنکه غربی باشد بورژوایی است، آن اندازه سهم و تأثیر واقعی داشته است که بر شمردن آن نیازی به حماسه سرایی نداشته باشد.»

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات