آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6544
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ بهمن, ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  همایش بزرگداشت انقلاب اسلامی با همکاری مجلس دومای روسیه/ عضو دوما: موفقیت‌های ایران در مواجهه با تحریم‌ها ستودنی است

  آوای شمال/ مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور برخی نمایندگان دومای دولتی روسیه، اعضای حزب لیبرال دموکرات و دانشجویان دانشکده تاریخ و تمدن مسکو در چارچوب همایشی برگزار شد. در این مراسم «دیمیتری ساویلی یف» معاون کمیته بازار مالی دومای دولتی فدراسیون روسیه با اشاره به روابط دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران […]

  آوای شمال/ مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور برخی نمایندگان دومای دولتی روسیه، اعضای حزب لیبرال دموکرات و دانشجویان دانشکده تاریخ و تمدن مسکو در چارچوب همایشی برگزار شد.

  در این مراسم «دیمیتری ساویلی یف» معاون کمیته بازار مالی دومای دولتی فدراسیون روسیه با اشاره به روابط دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه، موفقیت‌های کشورمان در مواجهه با تحریم‌ها را ستود و ابراز امیدواری کرد با بر طرف شدن موانع فعلی در توسعه همکاری‌های دوجانبه، مناسبات ایران و روسیه بیش از پیش گسترش یابد.

  وی جمهوری اسلامی ایران را یک قدرت منطقه‌ای دانست که مورد توجه روسیه است و گفت: برای افزایش سطح این روابط باید برنامه ریزی شود.

  در ادامه مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه  طی سخنانی به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف پرداخت.

  سفیر کشورمان رهایی ایران از وابستگی، دستیابی به استقلال و ارتقاء مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران را از جمله شاخصه‌های مهم در دوران پس از انقلاب اسلامی برشمرد که با تحمیل انواع فشارها و تحریم‌ها از سوی غرب مواجه شد، اما ملت ایران با مقاومت و برای حفظ استقلال کشور تسلیم این فشارها و تحریم‌ها نشد.

  سفیر ایران در روسیه، انقلاب اسلامی را یک پدیده جدید در تاریخ جهان ذکر کرد و گفت: برای نخستین بار یک انقلاب با مبانی دینی شکل گرفت و حکومت سلطنتی در ایران و با خواست مردم ساقط شد که بعد از سی و شش سال ضمن افزایش قابل توجه توان  خود، تحولات مختلف را پشت سر گذاشت و از همه موانع عبور کرد.

  وی ادامه داد: اکنون با اطمینان می‌توان به درستی اصول و مبانی این انقلاب اذعان کرد چرا که با برخورداری از عناصر و لوازم دموکراتیک، مبانی مذهبی خود را حفظ کرده و تقویت کرده است.

  سنایی پیشرفت‌های شگرف ایران در زمینه علوم هسته‌ای، هوافضا، سلول‌های بنیادین و نظامی را مورد اشاره قرار داد که به رغم همه فشارهای بین‌المللی، روند قابل توجهی داشته و باعث شده که جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه یک کشور منحصر به فرد باشد.

  دیگر سخنرانان این مراسم خانم راوندی، آقای زاخاروف از موسسه مطالعات سیاسی دریای سیاه و دریای خزر، آقای بابکین از موسسه ایران معاصر و خانم لودمیلا آودییوا در اظهاراتی ضمن تحلیل اوضاع سیاسی منطقه و روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، بررسی راهکارهای توسعه مناسبات را مورد اشاره قرار دادند.

  در پایان این مراسم خانم لودمیلا آودییوا اشعار خود به زبان روسی در وصف ارزش‌های انقلاب اسلامی، شهدای انقلاب و دفاع مقدس، احیای سنت‌های اسلامی و ایرانی و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران را قرائت کرد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد.

  برچسب ها :

  نظرات