آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 21 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65401
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  مشاور رئیس جمهور روسیه از امضای 7 سند همکاری بین «مسکو» و «دوشنبه» در چارچوب سفر «ولادیمیر پوتین» به تاجیکستان خبر داد.

  امضای ۷ سند همکاری در سفر «پوتین» به «دوشنبه» در دستور کار قرار دارد

  آوای شمال/«رادیو آزادی»، «یوری اوشاکوف» مشاور رئیس جمهور روسیه عصر دیروز در یک نشست مطبوعاتی ضمن توضیح برنامه سفر رسمی «ولادیمیر پوتین» به تاجیکستان گفت: در چارچوب این سفر امضای ۷ توافقنامه در زمینه‌های مختلف همکاری بین مسکو و دوشنبه در برنامه قرار دارد. اوشاکوف افزود، سفر پوتین به تاجیکستان یک سفر رسمی و کوتاه […]

  آوای شمال/«رادیو آزادی»، «یوری اوشاکوف» مشاور رئیس جمهور روسیه عصر دیروز در یک نشست مطبوعاتی ضمن توضیح برنامه سفر رسمی «ولادیمیر پوتین» به تاجیکستان گفت: در چارچوب این سفر امضای ۷ توافقنامه در زمینه‌های مختلف همکاری بین مسکو و دوشنبه در برنامه قرار دارد.

  اوشاکوف افزود، سفر پوتین به تاجیکستان یک سفر رسمی و کوتاه مدت است که پس از بازدید وی از قزاقستان در تاریخ ۲۷ فوریه به دوشنبه صورت می‌گیرد.

  وی ادامه داد: این نخستین سفر دوره‌ای رئیس جمهور روسیه در سال ۲۰۱۷ است که در چارچوب آن پوتین در تاریخ ۲۷ الی ۲۸ فوریه از قزاقستان، تاجیکستان و قرقیزستان دیدن می‌کند.

  مشاور رئیس جمهور روسیه افزود: پوتین در ابتدای ورود به دوشنبه نخست با هیئت همراه پشت درهای بسته با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو و پس از آن مذاکرات وسیع برگزار می‌شود.

  اوشاکوف با اشاره به ادامه مذاکرات روسای جمهور روسیه و تاجیکستان افزود: امضای ۷ سند همکاری در زمینه توافق‌نامه همکاری بین دولتی روسیه و تاجیکستان در بخش کار، مهاجران کاری، حفظ محیط زیست، استفاده از نیروگاه هسته‌ای، خدمات پستی، برنامه همکاری میان وزارت‌خانه‌های خارجه ۲ کشور و یادداشت تفاهم در زمینه همکاری‌های فرهنگی و ورزشی در دستور کار قرار دارد.

  به اعتقاد برخی کارشناسان منطقه یکی دیگر از موضوعاتی که در سفر رئیس جمهور روسیه به تاجیکستان مورد بررسی قرار خواهد گرفت موضوع پیوستن دوشنبه به اتحادیه اقتصادی اوراسیا و عفو تعداد زیادی از شهروند ممنوع الورود تاجیک به قلمرو روسیه می‌باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات