آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65398
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  خبرگزاری ایتالیایی اجی از برگزاری همایش فرهنگی ایران و ایتالیا در تهران خبر داد.

  همایش فرهنگی ایران و ایتالیا در تهران برگزار می شود

  آوای شمال/خبرگزاری ایتالیائی اجی در گزارشی با عنوان «همایشی در ایران در بزرگداشت گراردو نیولی ایران شناس ایتالیایی» نوشت: روابط ایران و دیگر کشورهای جهان فقط به تجارت منحصر نمی شود بلکه در زمینه فرهنگ نیز جایگاه خود را دارد. این خبرگزاری با اشاره به اینکه فردا، پنجشنبه در تهران همایشی با عنوان ” آرمان […]

  آوای شمال/خبرگزاری ایتالیائی اجی در گزارشی با عنوان «همایشی در ایران در بزرگداشت گراردو نیولی ایران شناس ایتالیایی» نوشت: روابط ایران و دیگر کشورهای جهان فقط به تجارت منحصر نمی شود بلکه در زمینه فرهنگ نیز جایگاه خود را دارد.

  این خبرگزاری با اشاره به اینکه فردا، پنجشنبه در تهران همایشی با عنوان ” آرمان ایران” به ابتکار عمل مرکز دائرهالمعارف بزرگ اسلامی و همکاری جامعه ایران شناسی اروپا SIE، انجمن بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق ISMEO و سفارت ایتالیا در تهران برگزار خواهد شد نوشت: این همایش برای بزرگداشت گراردو نیولی، شرق شناس و ایران شناس برجسته ایتالیایی، به فاصله پنج سال از درگذشت وی و با حضور استادان و کارشناسان ایرانی و ایتالیایی و همچنین سفیر ایتالیا در ایران برگزار خواهد شد.
  در حاشیه این همایش، نمایشگاه عکس از فعالیتهای موسسه ایتالیایی مطالعات مدیترانه و شرق که پروفسور نیولی برای سالهای متمادی عهده دار ریاست آن بود نیز برگزار خواهد شد.
  خبرگزاری اجی افزود: این موسسه در برخی فعالیتهای باستان شناسی برجسته در ایران حضور داشته که از جمله آن می توان به “شهر سوخته” در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد. بر اساس توافق فرهنگی ایران و ایتالیا برای سالهای ۲۰۱۸- ۲۰۱۵، در استان مذکور فعالیتهای باستان شناسی مشترکی توسط کارشناسان دو کشور صورت خواهد گرفت.
  آدریانو روسی، رئیس ISMEO در این رابطه می گوید : ” به اعتقاد من برگزاری همایشی در تهران و آن هم در مکان مهمی مانند مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی برای بزرگداشت گراردو نیولی به فاصله پنج سال از درگذشت وی بسیار حائز اهمیت است.
  نهادها و سازمانهایی که برای نیولی بسیار عزیز بودند هنوز به یاد او هستند و همکاریهای علمی ایتالیا با کشوری که نیولی به آن عشق می ورزید، دوباره آغاز شده است.

  برچسب ها :

  نظرات