آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65383
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  گزارشات اخیر حاکی از رفتار نامناسب با کودکان و نوجوانان انگلیسی در زندان‌های انگلیس است.

  کودکان انگلیسی در سلول‌های انفرادی زندانی می‌شوند

  اوای شمال/پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس نوشت این روزنامه به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد، در زندان های انگلیس، زندانیان کودک در اقدامی که ناقض قوانین شکنجه سازمان ملل و نیز قانون انگلیس است، در سلول انفرادی نگهداری می شوند. وکلا در یک مورد، دست به اقدام قانونی علیه دولت در […]

  اوای شمال/پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس نوشت این روزنامه به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد، در زندان های انگلیس، زندانیان کودک در اقدامی که ناقض قوانین شکنجه سازمان ملل و نیز قانون انگلیس است، در سلول انفرادی نگهداری می شوند.

  وکلا در یک مورد، دست به اقدام قانونی علیه دولت در دادگاه عالی زده اند.

  ایندیپندنت همچنین اطلاعاتی از بیش از دهها نمونه دیگر این چنینی به دست آورده است. یک مورد مربوط به یک زندانی نوجوان با شرایط بیماری روانی جدی است که برای یک دوره شش ماهه در سلول انفرادی در داخل تعدادی از زندان های مختلف انگلیس نگهداری و این امر باعث اضطراب قابل توجه و آسیب روحی روانی او شده است.

  گزارش های بازرسی از زندان ها نشان می دهد برخی کودکان به خاطر ناراحتی عاطفی شدید در سلول انفرادی به سمت خودآزاری روی آورده اند.

  نمایندگان پارلمان انگلیس تحقیق فوری دولت را درباره این یافته های اخیر که ممکن است به دلیل «رفتار غیر انسانی و تحقیرآمیز» در تناقض با کنوانسیون سازمان ملل علیه خشونت و کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق کودک باشد خواستار شدند.

  تیم فارون رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس گفت: اینها اتهامات باور نکردنی هستند که در تضاد آشکار با تعهدات انگلیس هم در داخل کشور و هم در سطح اروپا و بین الملل است.

  استفاده از سلول های انفرادی صرف نظر از سن، باید در حداقل زمان باشد و استفاده از آن برای نوجوانان غیر قابل درک است.

  دادخواست برای بررسی قضایی در مورد یک پسر نوجوان که در آن ادعا شده است در حال حاضر در سلول انفرادی است به یک چالش قانونی برای دادگاه عالی تبدیل شده است. ایندیپندنت موافقت کرده است تا جزئیات بیشتر آن را منتشر نکند. اگر این مورد تایید شود، می تواند به شکایتی علیه دولت منجر شود.

  در ماده ۱۶ کنوانسیون ضد شکنجه سازمان ملل متحد آمده است که دولت ها باید جلوی هر گونه «اعمال ظالمانه، غیر انسانی یا تحقیرآمیز» را که ممکن است به دست مقامات اتفاق بیافتد بگیرند.

  مخبر ویژه شورای حقوق بشر در مورد شکنجه نیز پیشتر گفته بود که «مجازات سلول انفرادی- به هر مدت زمان- علیه نوجوانان» در تناقض با قوانین سازمان ملل است.

  اما تحقیقات روزنامه ایندیپندنت درباره افشای نگهداری نوجوانان در سلول انفرادی در مراکز و مؤسسه های بزهکاران جوان (YOI)- که محل نگهداری بزهکاران ۱۵ تا ۱۸ ساله در سراسر انگلیس است- برخلاف موضع رسمی دولت است که اعلام کرده است این عمل را انجام نمی دهد.

  وزارت دادگستری انگلیس مدعی است که «جدایی» افراد زیر سن قانونی برای ایمنی و سلامت خود آنها صورت می گیرد. با این حال، وکلا ادعا می کنند که «جدایی» در برخی از زندان ها برابر با تعریف قانونی از سلول انفرادی است.

  براساس قوانین بین المللی حقوق بشر، قوانین ماندلا، سلول انفرادی را به عنوان «سلول زندانیان برای ۲۲ ساعت یا بیشتر در روز بدون ارتباط معنی دار انسانی» تعریف می کند.

  این خبر در بحبوحه بحران عمیق در سیستم زندان انگلیس منتشر شده است که در آن کارکنان زندان اعتصاب کرده اند و همچنین خشونت ها افزایش یافته و شرایط داخل زندان بدتر شده است.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات