آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 65382
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  یک گزارش بین‌المللی از کشف آفت‌کُش‌های بسیار خطرناک تولید شده توسط رژیم صهیونیستی در زمین‌های کشاورزی فلسطینیان حکایت دارد.

  رژیم صهیونیستی، چگونه فلسطینیان را مسموم می‌کند؟

  آوای شمال/گزارشی بین‌المللی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی آفت‌کش‌های غیرقانونی و شیمیایی را در شهرک‌های اشغالی تولید و پسماندهای خطرناک حاصل از تولید این آفت‌کش‌های خطرناک را روانه چراگاه‌ها و باغات فلسطینیان می‌‌کند. پایگاه‌های فلسطینی روز چهارشنبه اعلام کردند که نتایج تحقیق هیئت مشترک حقیقت یاب به ریاست مرکز عربی حفاظت از طبیعت و مؤسسه […]

  آوای شمال/گزارشی بین‌المللی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی آفت‌کش‌های غیرقانونی و شیمیایی را در شهرک‌های اشغالی تولید و پسماندهای خطرناک حاصل از تولید این آفت‌کش‌های خطرناک را روانه چراگاه‌ها و باغات فلسطینیان می‌‌کند.

  پایگاه‌های فلسطینی روز چهارشنبه اعلام کردند که نتایج تحقیق هیئت مشترک حقیقت یاب به ریاست مرکز عربی حفاظت از طبیعت و مؤسسه مبارزه با آفت‌کُش‌های سمی در آسیا و حوزه اقیانوس آرام از کشف برخی از حشره‌کش‌های خطرناک و غیرقانونی در اراضی فلسطین حکایت دارد.

  بر اساس این گزارش، از سال ۱۹۹۵ میلادی تاکنون ۵ تن آفت‌کش غیرقانونی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کشف شده است و در حالی که فلسطین نمی‌تواند از شر این آفت‌کش‌ها خلاص شود، رژیم صهیونیستی از بازپس‌گیری آن خودداری می‌کند.

  پسماندهای کارخانه‌های تولید آفت‌کش‌های شیمیایی شهرک‌های صهیونیست‌نشین به مزارع فلسطینیان نفوذ و دام و منابع آب آن‌ها را آلوده می‌کند.

  بر پایه این تحقیق، مجتمع‌های نزدیک به شهرک‌های صنعتی اسرائیل در کرانه باختری، خاک و آب‌های آشامیدنی را آلوده می‌کند و این امر به افزایش بیماری‌های ریوی و چشمی در فلسطینیان از جمله کودکان منجر شده است.

  رزان زعیتر بنیان‌گذار و عضو هیئت مدیره مرکز عربی حفاظت از طبیعت گفت که برخی از شرکت‌های تولید آفت‌کش‌ در داخل خط سبز به دلیل نقض قوانین محیط زیست و بهداشت پلمپ شده‌اند، اما برخی از این شرکت‌ها همچنان به تولید مواد شیمیایی کشاورزی بدون هیچ مجازاتی ادامه می‌دهند و سلامت فلسطینی ها را به خطر می‌اندازند.

  برچسب ها :

  نظرات